Zabytkowa wieża ciśnień w remoncie?

Autor: kurier-kolski.pl | 30.08.2011

Rozdzwonił się nasz redakcyjny telefon. Czytelnicy gazety i portalu pytali czy wiemy coś na temat rusztowań ustawionych wokół dawnej wieży ciśnień PKP. Zainteresowanie kolan losem tego pięknego zabytku jest naprawdę bardzo duże. Skontaktowaliśmy się więc z właścicielem obiektu, by zaspokoić ciekawość mieszkańców Koła.

Chociaż całą elewację wieży dookoła pokryły rusztowania, nie jest to jeszcze początek generalnego remontu tego obiektu. Jak wyjaśnił nam właściciel zabytku, rusztowanie ustawiono w celu naprawy zrujnowanego przez dwa pożary dachu. Obecnie dużej jego części po prostu nie ma, przez co wody deszczowe leją się wprost do środka, powodując dalszą dewastację obiektu. Z pozostałej części spadają obluzowane dachówki. Dlatego by zabezpieczyć wieżę jej właściciel postanowił dokonać naprawy pokrycia dachowego. Zapobiegnie to pogarszaniu się stanu technicznego zabytku.

M. Kozajda

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
tomasz
tomasz
12 lat temu

Kolska wieża jest ciekawsza i ładniejsza niz ta w koninie wiec warto było ja odpowiednio wykorzystac. Szkoda że władze Koła tak szybko ją sobie odpuściły na rzecz prywaciarza

:)
:)
12 lat temu

A już się podnieciłem, że jednak coś konkretnego będzie się działo z tą wieżą…

White Legion
White Legion
12 lat temu

To co jednak ten żelbetonowy zbiornik w środku zostaje? żeby go wyjąć i tak trzeba będzie rozpieprzyć dach.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526