Uczeń SOSW w Kole mistrzem świata! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 28.08.2011

Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Kolskiego złożono gratulacje i nagrodzono oklaskami Krzysztofa Nowickiego, ucznia SOSW w Kole, zdobywcę trzech medali na światowych igrzyskach w Atenach w dyscyplinie badminton, oraz jego opiekunkę Joannę Bałdygę. Oboje byli gośćmi honorowymi naszych powiatowych radnych.

Krzysztof Nowicki trenuje badminton. Mieszka w Ochlach, w powiecie kolskim, a jest uczniem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Wraz ze swoją opiekunką i trenerką Joanną Bałdygą na przełomie czerwca i lipca br. wziął udział w 13 Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych – Ateny 2011, gdzie odniósł spektakularny sukces zdobywając aż 3 medale: złoty w singlu, srebrny – w deblu oraz w deblu mieszanym – brązowy. Joanna Bałdyga pojechała do Aten jako trener całej Polskiej reprezentacji składającej się z 4 osób. Nasza ekipa badmintonistów pod opieką pani Joanny zdobyła w każdej z konkurencji medale i każdy nasz reprezentant stawał na podium.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Kolskiego młody mistrz i jego trenerka zostali zaproszeni przez Starostę Kolskiego i Przwodniczącego Rady Marka Tomickiego na obrady radnych powiatowych, gdzie oklaskami, kwiatami, życzeniami dalszych sukcesów oraz pięknym pucharem podziękowano im za odniesiony sukces.

OBEJRZYJ FILMIK Z WRĘCZENIA PODZIĘKOWAŃ:

– Proszę przyjąć gratulacje i wyrazy serdecznego podziękowania za wkład w propagowanie kultury sportowej wśród zawodników sekcji olimpiad specjalnych działającej przy SOSW w Kole – mówił Starosta Wieńczysław OblizajekDalszych sukcesów Krzysiu dla ciebie, abyś nadal, jak do tej pory, godnie reprezentował Polskę i nasz powiat na tych olimpiadach.

Radni powiatowi oklaskami na stojąco wyrazili swój aplauz dla wielkiego sukcesu młodego mieszkańca naszego powiatu i jego trenerki.

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
White Legion
White Legion
12 lat temu

też kiedyś grałem 😉 gratulacje oczywiście.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526