SLD rozpoczęło kampanię w powiecie kolskim

Autor: kurier-kolski.pl | 18.08.2011

Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z posłanką Elżbietą Streker-Dembińską spotkali się z dziennikarzami, informując o podjętych i zrealizowanych inicjatywach w mijającej kadencji na rzecz społeczności lokalnej. Tego samego dnia poseł Tadeusz Tomaszewski spotkał się z aktywem SLD i Unii Pracy w Kole. Rozmawiano o formach prowadzenia kampanii wyborczej i programie wyborczym SLD.

Posłowie SLD  składali interpelacje i zapytania  w sprawach:  wsparcia ze środków rządowych służby zdrowia, prowadzenia  przez gminy oświaty, lokalnych form przeciwdziałania bezrobociu, wyprowadzeniu tirów z dróg lokalnych, przyśpieszenia procedur przekształcających grunty na cele gospodarcze.

Z inicjatywy posła Tadeusza Tomaszewskiego odbyły się:  szkolenia  dla organizacji pozarządowych, seminarium w sprawie ochrony przeciwpożarowej, bezpłatne kolonie    i półkolonie, a także  obóz dla dzieci z terenów powodziowych. Przekazano dla kilku tysięcy dzieci paczki świąteczne.

Kandydaci SLD do Sejmu i Senatu zamierzają kontynuować swoją działalność na rzecz środowisk lokalnych zwłaszcza rodzin wielodzietnych, osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. W tym celu organizowane są staże w biurach poselskich oraz wspomagane są organizacje pozarządowe, rady sołeckie, uczniowskie kluby sportowe.

Tego samego dnia poseł Tadeusz Tomaszewski spotkał się z aktywem SLD i Unii Pracy w Kole. Rozmawiano o formach prowadzenia kampanii wyborczej i programie wyborczym SLD.

Sztabem powiatowym kieruje Wojciech Jabłoński. Ciekawe pomysły na kampanię zaprezentował radny Rady Miasta Koła  Adrian Król.

Poseł przedstawił program SLD w obszarze polityki społecznej „ Lepsze życie: Sprawiedliwa polityka społeczne”.

Kandydaci SLD w powiecie kolskim Izabela Iwińska – transportowiec  oraz Zbigniew Barc – przedsiębiorca  zwrócili uwagę na problemy lokalne do rozwiązania przez rząd i parlament a mianowicie:  brak środków finansowych na walkę z bezrobociem,  nadmiar biurokracji w prowadzeniu działalności gospodarczej, trudną sytuację szpitala powiatowego, malejącą pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych realizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z działaczami Unii Pracy i SLD w godzinach popołudniowych w Kole  zbierali na ulicy podpisy poparcia. Kandydatem  SLD w wyborach do Senatu w okręgu nr 93 jest wieloletni prezydent Konina, a obecny radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Czesław Pałasz.

Źródło: SLD

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
White Legion
White Legion
9 lat temu

Komuny nie lubie….

lord
lord
9 lat temu

Szkoda ze w Kole nie ma takich Tomaszewski. Też miałem przyjemność go poznać, jest to ludzki człowiek, nie dziwie sie zebiera 25 000 głosów czyli tyle ile nasze miasto ma mieszkanców.

myslaca
myslaca
9 lat temu

Nie ma alternatywy i ja zaglosuje na lewice bo przynajmniej w wiekszosci sa tam ludzie ogranięci. Tylko w samym Kole nie wszyscy mi pasuja bo jest kilku zbyt duzych cwaniaczkow ale ten poseł Tomaszewski to facet na poziomie.Bylam kiedys na spotkaniu z nim to widac ze inteligentny i logiczny gosc.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526

3
0
Jeśli podoba Ci się artykuł, prosimy o komentarzx
()
x