SLD rozpoczęło kampanię w powiecie kolskim

Autor: kurier-kolski.pl | 18.08.2011

Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z posłanką Elżbietą Streker-Dembińską spotkali się z dziennikarzami, informując o podjętych i zrealizowanych inicjatywach w mijającej kadencji na rzecz społeczności lokalnej. Tego samego dnia poseł Tadeusz Tomaszewski spotkał się z aktywem SLD i Unii Pracy w Kole. Rozmawiano o formach prowadzenia kampanii wyborczej i programie wyborczym SLD.

Posłowie SLD  składali interpelacje i zapytania  w sprawach:  wsparcia ze środków rządowych służby zdrowia, prowadzenia  przez gminy oświaty, lokalnych form przeciwdziałania bezrobociu, wyprowadzeniu tirów z dróg lokalnych, przyśpieszenia procedur przekształcających grunty na cele gospodarcze.

Z inicjatywy posła Tadeusza Tomaszewskiego odbyły się:  szkolenia  dla organizacji pozarządowych, seminarium w sprawie ochrony przeciwpożarowej, bezpłatne kolonie    i półkolonie, a także  obóz dla dzieci z terenów powodziowych. Przekazano dla kilku tysięcy dzieci paczki świąteczne.

Kandydaci SLD do Sejmu i Senatu zamierzają kontynuować swoją działalność na rzecz środowisk lokalnych zwłaszcza rodzin wielodzietnych, osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. W tym celu organizowane są staże w biurach poselskich oraz wspomagane są organizacje pozarządowe, rady sołeckie, uczniowskie kluby sportowe.

Tego samego dnia poseł Tadeusz Tomaszewski spotkał się z aktywem SLD i Unii Pracy w Kole. Rozmawiano o formach prowadzenia kampanii wyborczej i programie wyborczym SLD.

Sztabem powiatowym kieruje Wojciech Jabłoński. Ciekawe pomysły na kampanię zaprezentował radny Rady Miasta Koła  Adrian Król.

Poseł przedstawił program SLD w obszarze polityki społecznej „ Lepsze życie: Sprawiedliwa polityka społeczne”.

Kandydaci SLD w powiecie kolskim Izabela Iwińska – transportowiec  oraz Zbigniew Barc – przedsiębiorca  zwrócili uwagę na problemy lokalne do rozwiązania przez rząd i parlament a mianowicie:  brak środków finansowych na walkę z bezrobociem,  nadmiar biurokracji w prowadzeniu działalności gospodarczej, trudną sytuację szpitala powiatowego, malejącą pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych realizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Poseł Tadeusz Tomaszewski wspólnie z działaczami Unii Pracy i SLD w godzinach popołudniowych w Kole  zbierali na ulicy podpisy poparcia. Kandydatem  SLD w wyborach do Senatu w okręgu nr 93 jest wieloletni prezydent Konina, a obecny radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Kazimierz Czesław Pałasz.

Źródło: SLD

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
White Legion
White Legion
12 lat temu

Komuny nie lubie….

lord
lord
12 lat temu

Szkoda ze w Kole nie ma takich Tomaszewski. Też miałem przyjemność go poznać, jest to ludzki człowiek, nie dziwie sie zebiera 25 000 głosów czyli tyle ile nasze miasto ma mieszkanców.

myslaca
myslaca
12 lat temu

Nie ma alternatywy i ja zaglosuje na lewice bo przynajmniej w wiekszosci sa tam ludzie ogranięci. Tylko w samym Kole nie wszyscy mi pasuja bo jest kilku zbyt duzych cwaniaczkow ale ten poseł Tomaszewski to facet na poziomie.Bylam kiedys na spotkaniu z nim to widac ze inteligentny i logiczny gosc.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526