Mieszkaniec ulicy Blizna sprzeciwiał się budowie ulicy Nagórnej! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 27.08.2011

25 sierpnia br. odbyła się XII sesja Rady Powiatu Kolskiego. Oprócz sprawozdań kolskiej biblioteki i powiatowego Nadzoru Budowlanego, radni dyskutowali o stanie dróg powiatowych, szpitalu oraz rozpatrzyli zasadność skargi na działania Starosty Kolskiego. Szczególnym gościem sesji był Krzysztof Nowicki – uczeń SOSW w Kole, zdobywca 3 medali na światowych igrzyskach w Atenach.

Obszerne sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu przedstawił radnym starosta Wieńczysław Oblizajek (patrz filmik pod spodem). Mówił m.in. o inwestycjach, w tym o sprawach budowy powiatowej ulicy Nagórnej w Kole, o przeznaczeniu funduszy na odbudowę spalonego dachu kolskiego szpitala, o remoncie ul. PCK w Kole i parkingu przed przychodnią zdrowia czy o oczyszczeniu kanału Koło-Lubiny, który już kilkakrotnie zalewał nasze miasto (szczególnie w rejonie ulic Nagórna i Włocławska).

Uroczyście złożono gratulacje i nagrodzono oklaskami Krzysztofa Nowickiego, ucznia SOSW w Kole, zdobywcę trzech medali na światowych igrzyskach w Atenach, oraz jego opiekunkę Joannę Bałdygę (relacja w osobnym artykule).

Radni powiatowi złożyli kilka zapytań i interpelacji do starosty i Zarządu Powiatu. Między innymi na zły stan dróg powiatowych wskazywał radny Tomasz Nuszkiewicz. Stwierdził, że widać, iż drogi sypią się w bardzo szybkim tempie. Z kolei radny Leszek Galemba apelował o przystąpienie do łatania ogromnej ilości dziur na drodze Kamień-Sokołowo i Sokołowo-Kiełczew, gdzie na 1 km dróg doliczył się nawet 50 dziur o głębokości do 30 cm. Kilku innych radnych za to wskazywało, że powiat i tak wiele robi w remontach i budowach dróg, na ile są możliwości finansowe. Radny Stanisław Murakowski podziękował Zarządowi i Staroście i radnym za wsparcie budowy drogi w gminie Kościelec relacji Trzęśniew-Tury-Krzymów. „Ludzie są bardzo usatysfakcjonowani i prosili mnie, bym podziękował” – mówił radny.


Zarząd Powiatu Kolskiego

Na sesji sprawozdania z pracy swoich jednostek złożyły przedstawicielki Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Kole (inspektor Małgorzata Janiak) oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole (dyr. Aleksandra Kowalska). Radni desygnowali też Przewodniczącego Rady Marka Tomickiego jako przedstawiciela do Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie na kadencję 2011-2015.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO:

Radni powiatowi podjęli uchwałę w sprawie akceptacji ustaleń Komisji Rewizyjnej dotyczących badania skargi jednego z mieszkańców Koła zamieszkałego na ul. Blizna na działania Starosty Kolskiego. Chodziło o trzy sprawy. Kolanin twierdził, że starostwo niezgodnie z prawem przekierowało w 2000 roku ruch drogowy tranzytowy z ulicy Toruńskiej na ulicę Blizna w Kole. Drugi zarzut dotyczył rzekomo niezgodnego z prawem udzielenia pozwolenia budowlangeo na wybudowanie bloków mieszkalnych przy ul. Nagórna w Kole, a trzeci był jego sprzeciwem wobec planowanej budowy ulicy Nagórnej. W pierwszym przypadku Komisja nie znalazła niezgodności z prawem w działaniach Starosty Kolskiego i uznała skargę za bezzasadną. W sprawie pozwoleń na budowę skarga nie mogla być rozpatrzona, bowiem toczy się w tej sprawie osobne postępowanie w sprawie wzruszenia decyzji pozwoleń na budowę bloków. Komisja uznała też za bezprzedmiotowy sprzeciw mieszkańca dotyczący planowanej budowy nawierzchni ulicy Nagórnej w Kole.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

ogłoszenie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
tomasz
tomasz
12 lat temu

Nie musisz pisac JJ bo ten czlowiek jest osoba publiczna. Chodzi o radnego Jakubowskiego.Przed wyborami chodzi natretnie po wszystkich domach krzyczac że jak go sie nie wybierze to bedzie tragedia.Tragedią dla mnie jest on sam.Juz nigdy wiecej na niego nie zaglosuje.Dajmy w koncu szanse mlodym a nie ze ktos przez 20 lat jest radnym prawie etatowym.Zenada i tyle

fyhy
fyhy
12 lat temu

No coz jak sobie wyboieracie tak macie 🙂

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Przepraszam czy ktoś zainteresuje się chodnikiem na ul. Poniatowskiego????? lub jakimś placem zabaw dla dzieci. Nasz super radny J.J. zawsze prosi o głosy i przez tyle lat nic!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do d… z nim.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526