Pierwszy krok do budowy Galerii n/Wartą?

Autor: kurier-kolski.pl | 29.08.2011

Urząd Miejski w Kole rozpoczął inwestycję, która jest niejako pierwszym krokiem do budowy zapowiadanej Galerii n/Wartą, bo uporządkowuje w tym rejonie sprawę odprowadzania wód opadowych. Na parkingu przy ulicy Słowackiego, tuż obok kina, zaroiło się od maszyn budowlanych i robotników. Zobacz co tam się dzieje.

Kolscy radni już w ubiegłym roku zaplanowali modernizację kolektora deszczowego w tej części miasta oraz jego rozbudowę. Całe zadanie ma kosztować 1,6 mln. zł. i jest podzielone na dwa etapy, z których pierwszy zrealizowany będzie w tym roku, a drugi w przyszłym.

Zadanie polega w tym roku na budowie kolektora deszczowego, a więc zbierającego wody opadowe, od ulicy 3 maja poprzez teren przed kinem i ulicę Słowackiego oraz park aż do rzeki Warty, gdzie będą woda będzie zrzucana. Na terenie przed MDK została już zrobiona wycinka krzaków (podobnie jak przez park na Słowackiego) i układane są rury kolektora. Jest to robione w pasie drogowym planowanej tu w przyszłości drogi, która będzie łączyła ul. 3 Maja ze Słowackiego.

reklama

W kolejnym etapie zostanie dokonana modernizacja kolektora burzowego w ciągu ul. 3 Maja, a następnie na ul. Konarskiego. Mieszkańcy od lat narzekają tam na problemy z zapadającymi się studzienkami, więc ten problem się skończy. Jednak do tego czasu będzie trzeba liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu na tych ulicach, gdy inwestycja już tam się przeniesie. Na końcu kolektora od strony rzeki zostanie wybudowany tak zwany separator (osadnik). Separator stosuje się do oczyszczania wód deszczowych i roztopowych, które zagrożone są skażeniem substancjami ropopochodnymi (np. parkingi dla samochodów). A tu właśnie jest jezdnia oraz parkingi. W momencie budowy Galerii parkingów i samochodów jeszcze tu przybędzie. Na razie wykopano szeroki kanał idący od parku przy Słowackiego aż do samej rzeki.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
:)
:)
12 lat temu

Ech i pomyśleć, że kiedyś chodziło się tam do dzikiego sadu na jabłka 🙂

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526