Nadzieje Olimpii Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 16.08.2011

13 sierpnia rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie klasy okręgowej. Z jakimi nadziejami przystępuje do nich Olimpia Koło? Pierwszy mecz z Wartą Krzymów wskazuje, że zespół jest w formie. Z rzecznikiem prasowym Olimpii Jarkiem Kawką rozmawia Michał Chojnacki.

– Rozpoczęły się rozgrywki klasy okręgowej, proszę powiedzieć jakie nadzieje pan wiąże z występem Olimpii Koło? Czy nie powtórzy się sytuacja z roku ubiegłego, kiedy to marzyła nam się III liga, a tu nastąpiła degradacja do okręgówki?

– W tym sezonie ogrywamy młodzież, chcemy zająć miejsce w pierwszej piątce, a w przyszłym sezonie powalczyć o awans. Musimy mieć silne zaplecze, ażeby awansować i stać się silną czwartoligową drużyną. Opieramy się tylko i wyłącznie na swoich wychowankach, z bardzo małymi wyjątkami. W tym sezonie postawiliśmy na młodzież, ponieważ do rozgrywek w elitarnej lidze wojewódzkiej przystąpili zarówno juniorzy starsi jak i juniorzy młodsi, co jest dla nas olbrzymim sukcesem, bo tego jeszcze w Kole nigdy nie było. Te dwie grupy spędziły 8 dni na obozie sportowym w Piwnicznej Zdrój, przygotowując się do sezonu. Po roku gry w lidze wojewódzkiej najlepsi trafią do drużyny seniorów, wywalczą awans i staną się silną czwartoligową drużyną. Tak właśnie rysuje się przyszłość Olimpii.


Jarosław Kawka

– Wyniki meczy kontrolnych nie napawają optymizmem. Czy jest pan innego zdania?

– Zgadza się. Poza remisem z Brudzewem wszystkie sparingi przegraliśmy, ale nie oznacza to, że w lidze będzie tak samo. Trener i zarząd z meczy kontrolnych są zadowoleni. Co będzie w lidze? Zapraszam na mecze ligowe i myślę, że wszystko zweryfikuje boisko.

– Z klubu odeszło kilku piłkarzy. Czy są w rezerwie zawodnicy, którzy są w stanie ich zastąpić?

– W tym sezonie w naszym klubie zostali wszyscy Ci, dla którym los tego klubu nie jest obojętny i chcą jeszcze raz naszemu klubowi pomóc, za co im dziękuję. Tych co odeszli, zastąpiliśmy młodzieżą. Czy młodzież sobie poradzi? Oczywiście, że tak.

– Czy Tomek Mikusik będzie grającym trenerem?

– Tak.

– Na zakończenie proszę podać skład podstawowej drużyny, kto przyszedł, a kto odszedł z klubu i dokąd. Temat ten zawsze interesuje kibiców.

Odeszli: Skibiszewski Przemysław – Sparta Konin (IV liga), Janusz Niedźwiedź-Warta Sieradz (III liga), Sylwester Śliga-Kasztelania Brudzew (IV liga), Michał Rutkowski-Sokół Kleczew (III liga), Filip Zborowski- Górnik Konin (III liga), Łukasz Kujawa i Daniel Ławnicki – Zryw Dąbie (A Klasa), Dariusz Walasek – Tur Turek (II liga), Łukasz Sikorski i Daniel Gołdyn – zakończyli karierę, Łukasz Szafoni – GKS Sompolno (klasa okręgowa).

Przybyli: Szymon Izydorczyk – Tur Turek (II liga), Mateusz Kazimierczak – wychowanek powrót z Widzewa Łódź (juniorzy), Sebastian Kubiak – wychowanek powrót z Warty Dobrów (klasa okręgowa), Przemysław Pawlak – wychowanek powrót z TPS Winogrady (liga okręgowa), Dawid Jóźwiak- Malanów (klasa A) oraz Mateusz Ułanek zespół juniorów plus pozostali juniorzy, którzy ukończyli 16 lat.

– Dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
super katalogi
11 lat temu

I like this blog because of all information I can find here.

Katalog Sinooke
11 lat temu

I think this blog should always exist.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526