„Maratończyk” na obozie

Autor: kurier-kolski.pl | 04.08.2011

Uczniowie UKS „Maratończyk” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole, wzięli udział w obozie sportowym korfballu . Obóz trwał od 20 do 30 lipca 2011 w Olsztynie-Kortowo, na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Korfbaliści podnieśli swoje umiejętności gry, nastąpiła poprawa motoryki, ale był też  wypoczynek i dobra zabawa. Uczniowie uczestniczyli w treningach korfballowych i rozgrywkach turniejowych. Dodatkowo uczestniczyli w różnych innych zajęciach: korzystali ze sprzętu wodnego (rowerki, kajaki), grali w piłkę nożną i piłkę siatkową plażową, plażowali i kąpali się w jeziorze. 150 metrów dalej odbywały się dyskoteki w klubie studenckim (co drugi dzień),  było też ognisko, podchody, kręgle, zwiedzanie Olsztyna (rynek starego miasta, zamek, amfiteatr). Niektórzy musieli przejść chrzest obozowy. W ciągu 10 dni pobytu pogoda dopisywała i prawie codziennie uczestnicy przebywali nad wodą.

11 uczniów wypoczywało pod nadzorem Marka Burdzińskiego, a byli to: Maria Jarmuż, Kasia Jarmuż, Szymon Cudaków, Bartosz Herman, Martyna Sowińska, Marek Szałek, Robert Witkowski, Dominik Kowalski, Kamil Goss, Konrad Urbański.

Maratończycy powrócili do domu zadowoleni, wypoczęci, pełni wrażeń. Niektórzy nawiązali znajomości  z koleżankami i kolegami z którymi trudno było się rozstać. Zapowiedzieli, że za rok spotkają się znów w Kortowie.

mc

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526