Ks. Józef Wronkiewicz 15 lat proboszczem w Kole [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 06.08.2011

26 lipca br. minęło 15 lat, odkąd proboszczem kolskiej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. został ks. kanonik Józef Wronkiewicz. Z tej okazji podczas odpustu Przemienienia Pańskiego na cmentarzu w Kole kolskiemu duszpasterzowi złożyli życzenia: wierni, księża wikariusze, klerycy, asysta, chór farny „Lutnia”, i inni.

– Liczą się efekty, które są widoczne – mówił ksiądz Maksymilian – W imieniu księży wikariuszy i służby liturgicznej chciałbym podziękować za ten wkład pracy. Dzisiaj możemy cieszyć się całkiem sporym gronem kleryków. To też jest zasługa księdza kanonika, że modli się w intencji powołań, że jest otwarty, aby wszelkiego rodzaju grupy modlitewne czy charytatywne tu działały. Na pewno to wszystko jest ważne, aby nie sam lud się realizował, ale przede wszystkim Chwała Boża tutaj była oddawana. Te 15 lat to powód, by wyrazić swoją wdzięczność w imieniu najbliżej współpracujących z księdzem kanonikiem i obecnych parafian. Bóg zapłać za obecność.

OBEJRZYJ UROCZYSTOŚĆ NA FILMIE (kliknij na trójkąt):

Organista i dyrygent Chóru Kościelnego Jan Kordylewski przypomniał pokrótce główne dokonania inwestycyjne jubilata dla kolskiej parafii. – Dobrze wiemy i pamiętamy, choćby jak wyglądało otoczenie fary 15 lat temu, a jak wygląda dzisiaj. Ten chodnik słynny pamiętamy. Wewnątrz kościoła mamy nowe prezbiterium, na zewnątrz nowa dzwonnica, że już nie wspomnę o całym nowym dachu czy organach, które zostały gruntownie odrestaurowane. Dziękujemy ci serdecznie za to, drogi księże kanoniku, życzymy dużo zdrowia, wytrwałości.

Z życzeniami i kwiatami przyszli także przedstawiciele Asysty, Grupy Modlitewnej, Wspólnoty Żywego Różańca, Rodzin Domowego Kościoła, dziękując za dotychczasową życzliwość i wsparcie.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
krystyna
krystyna
4 lat temu

Sto lat dla księdza proboszcza, ojca dwójki dzieci.

krystyna
krystyna
4 lat temu

Sto lat dla księdza, ojca dwójki dzieci.

Anna K
Anna K
12 lat temu

Życzę 100 Lat , dużo , dużo zdrowia i dalszej owocnej
posługi kapłańskiej na rzecz kolskiej parafii –
dla ks. Józefa Wronkiewicza .

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526