Kościeleccy szachiści z brązowymi medalami

Autor: kurier-kolski.pl | 04.08.2011

Świetnie wypadli kościeleccy juniorzy w szachowych finałach Mistrzostw Wielkopolski, które odbyły się w Żerkowie. Sześciu z nich awansowało do mistrzostw międzywojewódzkich. Przywieźli do Kościelca aż dwa brązowe medale.

W turnieju wystąpiło ponad 250 zawodników z całej Wielkopolski. Uczniowski Klub Sportowy w Kościelcu reprezentowało aż ośmioro szachistów i sześcioro z nich awansowało do mistrzostw międzywojewódzkich. Zawodnicy z „Kiełbaski” przywieźli dwa brązowe medale. Zdobyli je Weronika Ostrowska i Wiktor Kwiatkowski. Blisko podium znaleźli się juniorzy młodsi: Weronika Gilarek – 4 miejsce i Wojtek Ziętek – 7 miejsce. Do mistrzostw międzywojewódzkich zakwalifikowali się również: Mateusz Kamecki – 11 i Krzysztof Ostrowski – 14. Ponadto Łukasz Olkowski – 17 i Klaudia Krych 18.

– Przed turniejem liczyłem na cztery medale. Zupełnie bez formy byli Weronika Gilarek i Mateusz Kamecki moi bardzo utytułowani zawodnicy. Jestem przekonany, że w rozgrywkach międzywojewódzkich wypadną znacznie lepiej – powiedział trener, Dariusz Ostrowski.


Od lewej: Ł. Olkowski, W. Kwiatkowski, K. Ostrowski, W. Gilarek, W. Ziętek, K. Krych, M. Kamecki i W. Ostrowska.

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526