Wieszanie rozkładów prawie zakończone

Autor: kurier-kolski.pl | 26.07.2011

Jak zapewnia kierownictwo konińskiego PKS, dobiega końca wieszanie tabliczek z rozkładami jazdy autobusów na przystankach w powiecie kolskim. Trwają też rozmowy kierownictwa firmy w sprawie lokalizacji przyszłego dworca.

Jak zapewnia Mieczysław Starosta, kierownik Dworca PKS w Kole, ku końcowi zbliża się rozwieszanie na przystankach w całym powiecie nowych rozkładów jazdy autobusów. Ich brak oraz niewyjechanie części autobusów w trasy, spowodował – szczególnie w pierwszych dniach pracy nowego przewoźnika – duży chaos. Pasażerowie nie wiedzieli ani jak kursują autobusy, ani czy w ogóle przyjadą. Jak podkreśla kierownik Dworca, obecnie już około 80% przystanków posiada już nowe rozkłady. Wkrótce zakończy się cała akcja ich rozwieszania.

reklama

Równocześnie trwają rozmowy w sprawie lokalizacji przyszłego dworca. Zarząd spółki PKS Konin rozmawia z nowym właścicielem terenu przy ul. Toruńskiej. Już dziś wiadomo, że wszystkie znajdujące się tu budynki, a więc biurowiec PKS, całe warsztaty, stacja paliw i wszelkie inne zabudowania pomocnicze zostaną definitywnie wyburzone. Prawdopodobnie nawet jeszcze w tym roku. Powoli z krajobrazu tej części ulicy Toruńskiej znikają już drewniane budki handlowe ustawione na sprzedanej działce.


Wszystkie budynki dawnego PPKS w Kole zostaną wygruzowane być może nawet jeszcze w tym roku.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526