Pielgrzymka do Lichenia z Gimnazjum nr 3

Autor: kurier-kolski.pl | 02.07.2011

W ostatnich dniach czerwca grupa uczniów, absolwentów i nauczycieli Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Kole udała się na dwudniowy rajd rowerowy do Lichenia.

Rajd ten jest częścią wakacyjnej akcji „Lato w mieście – Koło 2011”, a dla uczniów gimnazjum była to już trzecia w tym roku – po Rajdzie Rodzinnym i trzydniowym biwaku rowerowym w Korzeczniku-wyprawa rowerowa. Przed wyjazdem wszyscy ubrali kolorowe przeciwodblaskowe kamizelki.

Licząca 35 km trasa wiodła malowniczymi, krętymi drogami i duktami leśnymi, a piękna pogoda sprawiła, że już sam przejazd do Lichenia był ciekawą przygodą. Po przybyciu na miejsce zakwaterowania uczestnicy rajdu zwiedzili licheńską Bazylikę wraz z wieżą widokową, a następnie udali się na plażę.

Dzień drugi rajdu to wyprawa do Grąblina: spacer leśną trasą Drogi Krzyżowej i wizyta w nowym, monumentalnym kościele sióstr Anuncjatek, a po powrocie do Lichenia – pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem Patrona szkoły – Papieża Jana Pawła II i obowiązkowo łyk wody z cudownego źródła.

Choć po rajdzie pozostały już tylko wspomnienia i zdjęcia, uczestnicy rajdu obiecali sobie, że już we wrześniu, w jeszcze większym gronie udadzą się na kolejną wyprawę rowerową.  Grupą opiekował się dyrektor Lech Brzeziński oraz nauczyciele: Elżbieta Majewska, Michał Perzyński i Jarosław Gałązka.

mc

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526