Łańcuch wrzynał się psu głęboko w kark. Uwaga! B. drastyczne zdjęcia!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 29.07.2011

Ludzkie okrucieństwo nie zna granic! Pan Marcin Rymaszewski z Koła znalazł zmaltretowanego rocznego psa, zabrał go do samochodu, zawiózł do Weterynarii i uratował od pewnej śmierci. Brudny, zardzewiały, stary łańcuch, na którym w jakimś gospodarstwie był więziony pies, całkowicie przeciął mu skórę na szyi i głęboko, na kilka centymetrów, werżnął się w jego kark. Widok był makabryczny! Operację ratującą życie zwierzęcia przeprowadził kolski weterynarz Piotr Śniegocki.

Pan Marcin był w okolicach Przedcza, około 30 km od Koła, na skraju powiatu kolskiego, gdy nagle blisko lasu przed jego samochodem pojawił się duży, czarny pies. Okazało się, że był wycieńczony i zmaltretowany, wyraźnie cierpiał, ledwo trzymał się na nogach. Zszokowany kolanin przyjrzał mu się bliżej i wtedy zauważył, że pies ma na karku ogromną, głęboką, obficie krwawiącą ranę. W tej ranie tkwił gruby, stary, zardzewiały … „krowi” łańcuch!!! Pan Marcin nie zastanawiał się wcale. Zapakował wycieńczonego pieska do swojego Mercedesa i zawiózł go do Koła wprost do Weterynarii przy ul. Św. Bogumiła. Sam mieszka też na Kaliskim Przedmieściu, blisko ul. Bogumiła.

Zdjęcia wykonał telefonem: Marcin Rymaszewski

Roztrzęsionym psiakiem zajął się fachowiec – weterynarz Piotr Śniegocki, który natychmiast wziął go na stół operacyjny, znieczulił, wyciągnął z niego zakrwawiony i zaropiały łańcuch, przemył straszliwie krwawiącą  ranę i zszył ją. Szycie trwało długo, bo rana sięgała prawie dookoła szyi psa! Co za bestia mogła doprowadzić tego biednego zwierzaka do takiego stanu??? Nie można inaczej nazwać takiego kogoś jak bestią bez serca i rozumu. Sam powinien skończyć na takim łańcuchu! Może ktoś rozpozna na zdjęciach tego psa i wskaże nam jego właścicieli-oprawców? Zapewne są z Przedcza lub bliskich okolic. Prokurator „dobrze” się nimi zajmie!

reklama

Psiak dostał też antybiotyki, aby nie wdało się zakażenie. Jak stwierdził weterynarz, to młody, może roczny pies. Bardzo ładny, czarny, z bystrym spojrzeniem. – To prawie pewne, że właściciel dopuścił do jego zaniedbania, a gdy zobaczył co się stało, że łańcuch przeciął psu skórę i wbił się w żywe mięso, postanowił nie robić sobie kosztów i po prostu wyrzucił psa z posesji by się go pozbyć – powiedział Piotr Śniegocki. Z resztą zgłaszając się z takim psem do weterynarza zostałby pociągnięty do odpowiedzialności karnej za to do czego dopuścił.

Pies wiedział, że potrzebuje pomocy, bo nawet nie zawarczał, gdy pan Marcin zabierał go do swojego samochodu. Kolanin ma już dwa psy u siebie, ale po krótkim namyśle zdecydował, że i ten zmieści się na jego posesji. – To piękny zwierzak. To będzie mądry i wierny pies. Niech u mnie zostanie skoro tak już los zrządził – powiedział.

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder online , tinder online
tindr

beti
beti
7 lat temu

Nie mogę tego zrozumieć dlaczego jest na tym świecie tak że każdy tylko na słabszego to jest bezbronne i wierne zwierzę .Ludzie zróbmy coś z tymi wariatami bez uczuć ….może dobrą karą to wykastrować takiego g ostka chętnie to zrobię….

R.P.
R.P.
12 lat temu

No ca za typ, jak go znajdziecie to na szubienicę zwyrodnialca, gratuluję postawy p. Marcinowi oby więcej takich ludzi…

Kewin
Kewin
12 lat temu

Gdy ten człowiek się odnajdzie to proszę jemu założyć ten łańcuch na szyję i ciągnąć go 20 kilometrów i to wszystko powinno się ukazać w TVN UWAGA!!!!!!!!

Koluś
Koluś
12 lat temu

Okrucieństwo bez granic ! Na szczęście historia skończyła się dobrze a suczka z tego co widziałem z każdym dniem nabiera energii 🙂 Brawo Rymek !!!

Łukasz
Łukasz
12 lat temu

Właściciel tego psa nie ma chyba sumienia, ze skazał go na takie cierpienie

totylkoja
totylkoja
12 lat temu

I wielki szacunek dla Pana Marcina. I dla Pana Piotra.

Marta
Marta
12 lat temu

Powinniście to wszystko pokazać w Uwadze w TVN może wtedy by czegoś się nauczyli!!!i Gość by się odnalazł szybko!

kochająca zwierzątka
kochająca zwierzątka
12 lat temu

zgadzam sie z komentarzami powyższych osób.Gdzie jest w ogóle straż miejska powinno być więcej kontroli na wsiach i w mieście żeby kontrolowali nikogo nie interesuje los ty biednych zwierząt!!!!!!!!!!!!!!!!!

totylkoja
totylkoja
12 lat temu

Strasznie cierpiący, ale tylko jeden pies.
W Przytulisku jest ponad setka cierpiących psów, koty i koń. Głodne, wychudzone, chore, część pozamykana w klatkach, rozmnażają się jak przysłowiowe króliki, bez szczepień, należytej opieki, siedzące we własnych odchodach (gdzie sanepid). Niektórym udaje się uciec przez płot, błąkają się potem po ulicach (szczególnie Zawadzkiego, Toruńska), czekają aż ktoś rzuci im coś do jedzenia. Tych psów jest coraz więcej!!!
Wszyscy odpowiedzialni umywają ręce i udają, że o niczym nie wiedzą. Dopiero jak się coś stanie….. oby nie.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

ten kto do tego doprowadzil to potwor a nie czlowiek

Daria
Daria
12 lat temu

Skoro właściciel pozbył się go to zanim to zrobił mógł chociaż zdjąć mu ten łańcuch, pies by się jakoś wylizał…
brak mi słów, że tacy ludzie istnieją BEZMYŚLNI

soldier
soldier
12 lat temu

Tego co psa na lancuchu tak uwiezil ja bym za jaja powiesil az by mu odpadly i tyle

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526