Otwarcie „jedynego w swoim rodzaju” ORLIK-a przy LO w Kole [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 14.06.2011


Stało się! W ostatni piątek zespół boisk sportowych przy LO w Kole został oficjalnie otwarty i służy uczniom i mieszkańcom naszego miasta. Inwestycja została zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Kole ze środków własnych oraz Urzędu Marszałkowskiego. Do jego powstania bardzo przyczynił się Czesław Cieślak – radny Sejmiku Wojewódzkiego, który również uczestniczył w piątkowej uroczystości.

Zebranych na placu apelowym przy ORLIK-u powitała dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kole Dorota Wiśniewska. Powitała dostojnych gości, m.in. Tomasza Wiktora – Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego, Czesława Cieślaka – radnego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Wieńczysława Oblizajka – Starostę Kolskiego, Marka Banaszewskiego – Wicestarostę. – Ten Orlik jest jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego? Przez 20 lat było tu tylko miejsce na boisko. Korzystali z niego uczniowie i mieszkańcy pobliskiego osiedla. I nie było to bezpieczne ani dla nich, ani dla obiektu – powiedziała dyr. Wiśniewska.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z OTWARCIA ORLIKA PRZY LO:

Symbolicznie przecięto wstęgę, a obiekt został poświęcony przez ks. prałata Janusza Ogrodowczyka. Potem wszyscy goście przeszli na teren boisk, gdzie mogli zwiedzić cały zespół. Jakość wykonania obiektów i wielkość boisk na wszystkich zrobiła duże wrażenie. Należy zaznaczyć, że jest to drugi w powiecie kolskim, po Kościelcu, zespół boisk lekkoatletycznych o dodatkowych funkcjach i rozbudowanych o ponadstandardowe obiekty sportowe, które nie występują na zwykłych Orlikach. To trzeci i największy Orlik w Kole. Całość kosztowała ponad 1.300.000 zł., z czego dużą część przeznaczyli na inwestycję radni powiatowi i Zarząd Powiatu Kolskiego.

Po przejściu do auli wewnątrz gmachu szkoły symbolicznie zapalono ustawiony tam wielki znicz olimpijski. Goście mogli także obejrzeć wystawę fotografii i trofeów sportowych LO oraz krótki film zrealizowany przez uczniów szkoły o historii budowy boisk. Dyrektor Tomasz Wiktor z Poznania po jego obejrzeniu podkreślił, że tak świetnego filmu o historii budowy obiektu sportowego, w tak dobrym wykonaniu, nie widział jeszcze nigdy. A potem dodał: – Jesteśmy województwem absolutnie rekordowym jeśli chodzi o ilość Orlików oddanych, a więc tym samym o ilość środków finansowych, które radni województwa przeznaczają na budowę tych obiektów. Do końca tego roku będziemy mieli 266 boisk, a następne w kolejności województwo mazowieckie dochodzi jedynie do 166 takich obiektów. Łącznie w kraju powstało około 2000 Orlików. W tym miejscu dry. Wiktor podziękował obecnemu na uroczystości radnemu wojewódzkiemu Czesławowi Cieślakowi (PSL), za jego zabiegi o budowę Orlików i życzliwość dla tego typu inicjatyw. Następnie obaj wręczyli w prezencie dla LO przyniesione przez siebie piłki.

Dyrektor LO Dorota Wiśniewska podziękowała wszystkim, którzy pomogli w realizacji inwestycji, a szczególnie uhonorowała wicestarostę kolskiego Marka Banaszewskiego, który był „dobrym duchem” zespołu boisk przy LO w Kole.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526