Kołu przybyła nowa ulica

Autor: kurier-kolski.pl | 28.06.2011

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Starosty Kolskiego Wieńczysława Oblizajka oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorza Kujawy, kilka dni temu pojawiła się w Kole nowa ulica łącząca Toruńską z PCK.

Wiele już lat temu PKS włączył jedną z kolskich ulic w skład swojego placu manewrowego i ogrodził ją oraz na noc zamykał z dwóch stron bramami. Nikt już nie pamięta kiedy i dlaczego tak się stało. Potem przez lata PKS nie chciał oddać tego terenu tłumacząc się względami bezpieczeństwa przy manewrowaniu autobusów ze stanowisk na dworcu. Oczywiście był to jedynie wykręt, bo tak naprawdę istnienie w tym miejscu ulicy nie jest wcale problemem.

Powiatowy Zarząd Dróg, do którego faktycznie należy ten teren, zabiegał już od dawna, by uruchomić ten odcinek drogi dla ruchu samochodów. Powiat będzie wkrótce przystępował do kompleksowej modernizacji rejonu ulic PCK, Tuwima, Kolejowa. Połączenie ul. PCK z Toruńską będzie częścią nowej organizacji ruchu i pozwoli lepiej zagospodarować ten teren.

Kilka dni temu udało się zrealizować plany dzięki wcześniejszej sprzedaży PKS-u przez wojewodę. Zlikwidowano ogrodzenie PKS-u oraz dwie wielkie bramy zamykające teren, pomalowano pasy i uruchomiono jezdnię łączącą ul. Toruńską i PCK.

M.Kozajda

reklama

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
bartosz
bartosz
12 lat temu

Szanowny Panie autorze,
co oznacza „Kołu”, bo chyba nie nazwę naszego miasta Koło.
Może warto czasami sprawdzić w Słowniku Języka Polskiego odmianę słów 🙂

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

no tak nie bardzo można, bo jeszcze dziś stoi znak zakazu skrętu.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526