Kolejny masowy grób z 1945 r. odkryty w Kole! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2011


Członkowie Stowarzyszenia POMOST ekshumowali szczątki żołnierzy niemieckich z kolejnego masowego grobu na terenie naszego miasta. Tym razem 90 szkieletów znaleziono w zbiorowej mogile na Cmentarzu Wojennym (rosyjskim) przy al. Jana Pawła II. Koniecznie obejrzyj zdjęcia i film wideo z wykopalisk!

Dzięki wskazówkom uzyskanym od strony niemieckiej oraz od starszych mieszkańców miasta Koła, ekipa poszukiwaczy dotarła na Cmentarz Wojenny w Kole i zidentyfikowała dokładnie kolejne miejsce, gdzie zostały zakopane zwłoki niemieckich okupantów, zakopane tam po ciężkich walkach o wyzwolenie Koła w 1945 roku.

OBEJRZYJ FILM WIDEO Z WYKOPALISK:

Jak mówi Adam Białas ze Stowarzyszenia POMOST, eksploratorzy odkryli przy okazji wiele rzeczy osobistych żołnierzy niemieckich, takich jak: sztućce, portfele, fajki, itp. Odkopano kilka nieśmiertelników, czyli blaszek identyfikacyjnych oraz części ekwipunku. Wydobyto hełm, na którym jeszcze jest świetnie zachowany skórzany pasek pod brodę, kilka masek przeciwgazowych oraz kilka rur pozostałych po granatnikach przeciwpancernych czy pustych pojemnikach po granatach ręcznych. Wrażenie robi papierośnica z zawartością. Mimo upływu blisko 70 lat papierosy w niej zachowały się w świetnym stanie! Nie znaleziono natomiast żadnych niewypałów czy niewybuchów.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
video
8 lat temu

Everyone loves what you guys are up too. This sort of clever work and coverage!
Keep up the awesome works guys I’ve you guys to my personal blogroll.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526