Festiwal Pasji i Talentu w Dobrowie [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.06.2011

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrowie po raz kolejny zorganizowało niecodzienną imprezę. Tym razem pomysłowe dobrowianki zaprosiły mieszkańców swojej miejscowości, gminy i powiatu na Festiwal Pasji i Talentu. Każdy chętny mógł tu zaprezentować swoje umiejętności lub ciekawe pasje, przy czym atrakcji było co nie miara. A wszystko zakończono późnym wieczorem pieczeniem kiełbasek na ognisku oraz ekscytującym pokazem żonglerki ogniem przez grupę taneczną „Hades”. Kolejna impreza, której Dobrowowi może pozazdrościć powiatowe Koło!

Dobrowianki ze Stowarzyszenia co chwila zaskakują wszystkich swoją przedsiębiorczością i pomysłowością. Festiwal Pasji i Talentu to już kolejna w ostatnim czasie impreza, która przyciągnęła do Dobrowa rzesze widzów oraz wielu chętnych pochwalić się swoimi talentami. W imprezie wziął udział Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek wraz z małżonką.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z FESTIWALU:

Na rok 2011 Stowarzyszenie wyznaczyło sobie cel, by integrować ludność Dobrowa oraz okolic poprzez cykl spotkań pod nazwą „ Integracja poprzez sport, pasję i talent”. Pierwsza odbyła się dekoracja drzewka wielkanocnego, potem odbył się „ I Bieg po Ziemi Bogumiłowej” i jako trzecia impreza „Festiwal Pasji i Talentu”. Spotkanie festiwalowe prowadziły: Halina Kokorzycka i L. Kaźmierska.

reklama

Ludzie inteligentni podobno się nie nudzą, więc pasjonaci wiedzą, jak nudzie zapobiec. W Festiwalu Pasji i Talentu zaprezentowali się: dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koźminie (tańce ludowe), Grażyna Białas z Kowali Księżych (wyroby z wełny czesankowej, wydmuszki wykonane metodą de Cupale oraz ikony), Marek Kotwasiński – dyrektor Gimnazjum w Kościelcu (rzeźby), Robert Ćwiek ze Straszkowa (obrazy, rysowanie węglem), Jadwiga Drabina z Kościelca (haftowanie metodą krzyżykową), Bożena Majda z Kościelca (fotografia), Piotr Śniegocki z Koła (kolekcjoner przedmiotów etnograficznych, fajansu, itd.), Irena Spławska z Władysławowa (malowanie na wydmuszkach jaj gęsich i strusich), Sławomir Trzybiński z Łęki (pszczelarz, producent matek i odkładów pszczelich), dzieci z klubu „ Kasztelania Brudzew” (pokaz walki judo).

OBEJRZYJ FOTOGRAFIE Z IMPREZY:

reklama

reklama

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526