Drożdżewski chce zburzyć Muszlę w Lasku?

Autor: kurier-kolski.pl | 27.06.2011

Mieszkańcy Kaliskiego Przedmieścia oburzeni są tym, co niedawno stało się w Lasku Komunalnym przy ul. Poniatowskiego. Pewnego dnia wpadła jakaś firma, zdemolowała wszystkie ławki przed Muszlą Koncertową i wywiozła je nie wiadomo gdzie. Pozostała goła ubita ziemia. Co się dzieje? Dlaczego? Czy władze miasta będą modernizować obiekt?

Okazuje się, że ławki zostały zdemontowane na polecenie zarządzającego miastem Mieczysława Drożdżewskiego. Pracownicy Urzędu Miejskiego twierdzą, że być może dojdzie wkrótce do całkowitej likwidacji Muszli i jej rozbiórki! Powodem tak drastycznych działań ma być rzekomo ciągłe dewastowanie ławek i obiektu, nękanie urzędników przez Sanepid oraz to, że…nic się w tym miejscu nie dzieje. Tylko czemu nic się nie dzieje? Przecież to wyłącznie wina władz miasta! Od kilku lat w tym miejscu nie są organizowane żadne imprezy! Lasek i Muszla nie są użytkowane, zamarły.
Mieszkańcy Kaliskiego Przedmieścia grożą, że jeśli Muszla zostanie zlikwidowana, nikt z nich już więcej nie zagłosuje na miejscowego radnego Jerzego Jakubowskiego, który zareagował na tę skandaliczną sytuację dopiero po ich interwencjach. – On dużo gada i chwali się, a jak przychodzą prawdziwe problemy, to już go nie ma, chowa głowę w piasek – mówi jeden z mieszkańców osiedla mieszkający tuż pod Laskiem.

reklama

reklama

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej J. Jakubowski pytał Drożdżewskiego o powód usunięcia ławek. Radny Florian Olejniczak (SLD) także prosił o wyjaśnienia co Drożdżewski zamierza dalej i czy są tam jakieś plany. Obaj nie otrzymali odpowiedzi od razu.

Odpowiedź przyszła niedawno na piśmie. Mieczysław Drożdżewski przyznaje się w niej, że ławki zostały zdemontowane na zlecenie Urzędu Miejskiego. Jako winnych tej sytuacji wskazuje samych mieszkańców Kaliskiego Przedmieścia, których w piśmie oskarża o dewastację obiektu i urządzeń przy nim, oraz – pośrednio – posądza mieszkańców o  złodziejstwo! „Co roku znaczna ilość desek ławkowych wędruje jako opał do pobliskich pieców” – pisze. Na jakiej podstawie zarządzający miastem Drożdżewski formułuje takie oskarżenia? Czy prześledził los tych desek, czy złapał kogoś na gorącym uczynku? Skoro tak twierdzi, to może w gronie „podejrzanych” o palenie desek ławkowych jest sam radny Jakubowski, który także mieszka niedaleko???

Mieszkający w pobliżu Lasku Komunalnego kolanie są oburzeni oskarżeniami Drożdżewskiego. W rozmowach ze mną twierdzą, że jego słowa to nieprawda i obelga dla nich. Wrzucanie wszystkich do jednego wora jest krzywdzące. Tym bardziej, że – jak wskazują mieszkańcy osiedla – ławki były w ubiegłym roku odnawiane i od tego czasu wcale nie były dewastowane w takim stopniu, który by uzasadniał ich demontaż. Poza tym dookoła sceny w Lasku jest ciągle bardzo brudno. Urząd wcale nie dba o to miejsce ani o sam park. Nikt tam nie sprząta. Ludzie brudzą wszędzie, w innych parkach na terenie miasta także, ale te w centrum są sprzątane i w miarę zadbane, a ten na Kaliskim  jest zupełnie zapomniany przez władze – argumentują mieszkańcy.

Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
AB
AB
12 lat temu

Jestem obuzony, podobnie jak wiekszoc mieszkancow tego regionu. Lawki w dniu likwidacji nie byly zdewastowane. Drewno bylo w lawkach bylo zdrowe, bardziej zdrowe, niz te ktore wisi w postaci uschluch galezi od przeszlo roku do dnia dzisiejszego i zagraza zyciu!!!!

Czy ktos sprawdzil stan tych lawek? Powinna byc gdzies eksperytyza przez kogos podpisana, w oparciu o ktora Pan Burmistrz wydal trakie pozwolenie na likwidacje. Wydaje mi sie, ze w tej sytuacji jest to sprawa do sadu. Tylkmo kto sie na to odwazy?????

Skandal.

Ela
Ela
12 lat temu

Ano-takiego burmistrza mieszkańcy wybrali:(
Radnego też mamy super-ławki zdemontowane,placu zabaw na osiedlu brak,przy dębach przydałyby się ławki i kosze na śmieci…
Mam nadzieję,że ludziom otworzą się oczy i podziękują panu Drożdżewskiemu.

park
park
12 lat temu

Właśnie tydzień temu byłam z mężem na spacerze w tym parku .Ławek już nie było a my wspominaliśmy dawne fajne czasy,gdzie cale Koło się tam bawiło.
Komuna wybudowala wiele obiektów a obecna władza nic tylko niszczy to co do tej pory przetrwało.
Sami mieszkańcy też ale kto ma robić przecinkę tych chaszczy w parku.Teraz to są imprezy nie masowe tylko dla samej władzy i pseudoelity kolskiej.
Tak bardzo tęsknimy za tamtymi czasami.Bylo nam bardzo dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy ktoś podziela moją opinię na ten temat ?
Cale rodziny spotykały i bawiły się w tym parku !!!!!!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526