Zbezczeszczono Pomnik Powstańców w Kole! Złodziej okradł złodzieja.

Autor: kurier-kolski.pl | 23.05.2011

W nocy z 29/30 kwietnia br. skradziono elementy łańcucha z Pomnika Powstańców 1863 r. znajdującego się nad zalewem Warty, przy moście niedaleko kolskiego Sejmiku. Kryminalni z kolskiej Komendy ustalili u kogo znajduje się skradzione minie i zatrzymali złodzieja. Jak się jednak okazało zatrzymany nie ukradł łańcucha z pomnika, ale ukradł go złodziejowi, który to zrobił.

Na początku maja do kolskiej Komendy wpłynęła informacja o kradzieży elementów łańcucha okalającego Pomnik Powstańców 1863r.  znajdujący się  nad zalewem  kolskiej Warty.  Wartość łańcuchów oszacowano na 1600 zł. Kryminalni z kolskiej komendy ustalili, że kradzież nastąpiła w nocy z 29/30 kwietnia i kto jest w posiadaniu skradzionego mienia.  W związku z powyższym niezwłocznie zatrzymali złodzieja, a podczas przeszukania zabezpieczyli  skradzione  mienie.

Zatrzymany nie przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia, podczas których opowiedział policjantom jak ukradł łańcuchy, ale innemu złodziejowi.  Okazało się, że zatrzymany  nie wiedział kto ukradł łańcuchy z pomnika, ale wiedział  gdzie są  ukryte i uznał, że taką szansę należy wykorzystać.  Sprzątnął innemu złodziejowi łup sprzed nosa, jednak nie spodziewał się, że policjanci przeszkodzą mu świętować sukces.

Śledczy w toku dalszych czynności  w tej sprawie ustalili, iż łańcuchy  z pomnika ukradł  17-letni mieszkaniec Koła i dokonali jego zatrzymania. Podczas przesłuchania nastolatek przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Za swój czyn odpowie przed sądem jak dorosły, a grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: tekst i foto – Komenda Powiatowa Policji w Kole

*          *          *         *         *          *          *          *          *          *

Jak można się domyśleć, ciężkie łańcuchy miały prawdopodobnie trafić na złom. Złomiarze stają się plagą ubogich miast, do których dołączyło w ostatnich latach Koło. Przydaje im się wszystko i wszystko potrafią spieniężyć. Wśród tych ludzi są też i tacy, dla których nie ma żadnych świętości. Potrafią ograbiać groby i kościoły.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
kolanin
12 lat temu

Kij ma zawsze dwa końce, możemy sobie pogdybać. Gdyby właściciele punktów skupu nie kupowali podejrzanego towaru, to złomiarze nie kradli by takich przedmiotów. Gdyby zlomiarz nie proponowal trefnego towaru za marne pieniądze, to kupujący widząc zarobek nie bral by go od złomiarza. I tak interes się kręci. Tylko Kasa, reszta się nie liczy. A co z dzwonem z cmentarza?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526