Bezrobotni za darmo zrobili prawo jazdy [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 28.05.2011

Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski we współpracy z Turecką Izbą Gospodarczą sfinalizował program mający na celu podnoszenie kwalifikacji osób poszukujących pracy. Dzięki temu 10 bezrobotnych osób z terenu Gminy Kościelec uzyskało prawo jazdy.

W budynku szkoły ZSRCKU w Kościelcu odbyło się spotkania podsumowujące zakończony program. Całość była finansowana z funduszy europejskich, a organizacją zajęli się przedstawiciele Tureckiej Izby Gospodarczej wspólnie z Gminą Kościelec. 5 kobiet i 5 mężczyzn – bezrobotnych mieszkańców tej gminy skorzystało z możliwości odbycia specjalistycznego szkolenia i przystąpiło do egzaminów na prawo jazdy, zarówno na samochody osobowe, jak i ciężarowe.
Wójt Gminy uroczyście wręczył uczestnikom kursu zaświadczenia o jego ukończeniu. W uroczystości wzięli też udział m.in.: Wicewójt Sylwester Chęciński, Przewodniczący Rady Gminy Kościelec Zbigniew Sawicki oraz Wiceprzewodniczący Czesław Świderski.


Uczestnicy programu wraz z organizatorami z TIG i Wójtem Dariuszem Ostrowskim

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z WRĘCZENIA ZAŚWIADCZEŃ UKOŃCZENIA KURSU:

Dwóch mężczyzn nie mogło uczestniczyć w uroczystości wręczenia przez Wójta Dariusza Ostrowskiego zaświadczeń ukończenia programu i szkolenia, bowiem już podjęli pracę i musieli wyruszyć w trasę. Jak więc widać Gmina we współpracy ze swoimi partnerami potrafi skutecznie walczyć z bezrobociem na swoim terenie.

Tekst, foto i wideo: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Biltong
11 lat temu

I am looking for an app that functions like the BudgetMap paper system. Is anything close to that available?

KOLANIN
KOLANIN
12 lat temu

Jak by e co to w Kole bezrobotni też podnieśli swoje kwalifikacje ale jakoś o tym nic nie zostało napisane.To nie żaden Kurier Kolski tylko poloty z trenu gminy Kościelec.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

Witam!!! dziwne uczestnicy jeszcze nie zdążyli odebrać zaświadczenia ukończenia programu i szkolenia a juz znaleźli pracę i pracują . A co z tymi co mają juz długo takie prawo jazdy i są bezrobotni dla nich nie ma pracy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526