Szybko postępuje remont dworca PKP w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2011

Po niezbyt udanym starcie i poślizgu czasowym w rozpoczęciu prac, obecnie bardzo szybko posuwa się do przodu remont i modernizacja kolskiej stacji kolejowej. PKP planuje zakończenie prac na jesieni.

Roboty wykonuje firma budowlana SZURGOT z Koła. Obecnie trwa wykonywanie odwodnienia zabytkowego budynku w celu usunięcia zawilgocenia murów i ochronienie ich w przyszłości przed wilgocią. Cały dworzec został dookoła rozkopany tuż przy murach i odpowiednio zabezpieczono fundamenty. Przy tej okazji zostało rozebrane półokrągłe zejście do schronu pod budynkiem od strony Konina. Tak przewidują plany zaakceptowane przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Niedawno został też całkowicie zagrodzony cały plac przed budynkiem dworca od frontu. Tym samym nie można już parkować w tradycyjnym miejscu, a parking został przeniesiony prowizorycznie nieco dalej, tuż przy sklepie PSS „Społem”.

Remont dworca w Kole jest jednym z wielu remontów budynków dworcowych prowadzonych w tym roku przez PKP w całej Polsce. Kolej uzyskała również na ten cel dofinansowania z UE.

Tekst i foto: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
boromeusz
boromeusz
12 lat temu

no nareszcie, ktoś napisał o tym, ze to dzięki PKP jest remontowany nasz dworzec

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526