Konkurs historyczny z „Kurierem Kolskim”

Autor: kurier-kolski.pl | 16.04.2011

Każdy z nas, mieszkańców Koła, powinien znać historię i zabytki naszej Małej Ojczyzny. Dlatego dziś zaczynamy konkurs z zagadkami historycznymi i z atrakcyjnymi nagrodami. Będzie on wymagał większej wiedzy i zastanowienia, niż poprzedni nasz konkurs książkowy, ale na tym to chyba polega, aby mieć satysfakcję z wygranej. Nagrodą jest bogato ilustrowany album fotograficzny „Powiat Kolski w obiektywie”, ufundowany przez Starostwo Powiatowe. Na zwycięzców czekają 3 egzemplarze, więc warto powalczyć! Zachęcamy.

W ostatnim papierowym „Kurierze Kolskim” znajduje się obszerny artykuł o Michale Rawicie Witanowskim, któremu nasze miasto zawdzięcza niezwykle dużo. Jak w nim napisano, w Kole od ponad 10 lat istnieje ulica imieniem tego kolskiego regionalisty. Pytanie brzmi:  W jakiej dzielnicy Koła znajduje się ulica M. Rawity Witanowskiego i jaką pełni funkcję?

Nagrodą, którą rozlosujemy wśród nadesłanych poprawnych odpowiedzi, będą trzy najnowsze, bogato ilustrowane albumy fotograficzne „Powiat Kolski w obiektywie”, których fundatorem jest Starostwo Powiatowe w Kole.

Odpowiedzi prosimy przesyłać do końca kwietnia na kartkach pocztowych na adres: Redakcja „Kuriera Kolskiego”, 62-602 KOŁO 4, skr. pocztowa 120  lub  na  e-maila przez Internet: redakcja@kurier-kolski.pl

W zgłoszeniu prosimy podać swoje dane: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i telefon kontaktowy.

Laureatami poprzedniego Konkursu naszej gazety zostali: Małgorzata Woźniak – Koło, Katarzyna Bogacka – Gozdów oraz Daria Chojecka – Chojny. Otrzymują książkę „Schudnij zdrowo”. Nagroda pocieszenia przypadła natomiast Monice Graczyk z Koła. Redakcja skontaktuje się ze zwycięzcami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526