Kolejny pożar w Kole! Ulica Toruńska cała w gęstym dymie!!! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 27.04.2011

To już jak plaga egipska! W ostatnim czasie co chwila coś w Kole płonie. Pożar za pożarem. W ubiegłym roku komunalna kamienica dawnej „Goplany” na Starym Rynku, w tym kolski Szpital, potem zaraz znów „Goplana”, potem kilka dni później mieszkanie prywatne też na kolskiej Starówce. A dziś na głównej ulicy Koła, na Toruńskiej, wybuchł kolejny groźny pożar. Co więcej – wieczorem, o godz. 22.00 na ul. Rzeźniczej ktoś podpalił kontener ze śmieciami. I znów musiała interweniować straż pożarna.

Pożar wybuchł w południe niedaleko skrzyżowania ulic Toruńska/Sportowa, na tyłach ulicy Garncarskiej. Paliły się puste pawilony handlowe z gotowych elementów stojące na tyłach sklepu „Żabka”. Gryzące kłęby czarnego dymu spowiły większą część ulicy, budząc panikę wśród kierowców i przechodniów w centrum Koła. Słup dymu był widoczny nawet z dalekiego Kaliskiego Przedmieścia. Jak powiedział mi komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kole Robert Kropidłowski, gdy spojrzał wtedy przez okno ze swojego gabinetu, ulicy Toruńskiej nie było widać wcale przez gęsty dym.

Obejrzyj filmik pożaru zrobiony komórką przez p.Bogdana i przesłany do naszej redakcji. Dziękujemy! (film po przekonwertowaniu jest przyśpieszony,przepraszamy za to):

Obejrzyj filmik z miejsca pożaru:

Dzięki natychmiastowej reakcji i sprawnej akcji kolskich strażaków, pożar w centrum Koła udało się szybko opanować. Serdeczne podziękowania dla Was, drodzy Czytelnicy i Internauci, za telefony z informacją o pożarze, a w szczególności Robertowi za zrobienie i udostępnienie zdjęć z miejsca zdarzenia.

W tym samym dniu, dwie godziny wcześniej strażacy brali udział w wypadku, który zdarzył się na kolskiej obwodnicy, na skrzyżowaniu ul. Michała Rawity Witanowskiego z Dąbską. Długi czas światła były wyłączone, a ruchem kierował policjant.

Tekst: Mariusz Kozajda
Foto: Robert Puszczyk

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Stan
Stan
12 lat temu

Ktoś podpalił pojemnik na makulaturę na ul. Klasztornej , przy parkingu z tyłu Urzędu Miejskiego.

bercik
bercik
12 lat temu

Plaga, fakt… jednak przynajmniej 2 z tych pożarów wywołane zostały przez nastolatków, z głupoty, z nudów… tak kończą się zabawy z ogniem w miejscach gdzie jest bałagan i sporo materiałów łatwopalnych. Straż Pożarna powinna się tym zainteresować zrobić spacer po Kole i walić mandaty za taki stan rzeczy.

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
12 lat temu

Ma Pan rację, Panie Redaktorze. jakaś plaga z tymi pożarami. A co na to policja ? Kto i po czym zaciera ślady ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526