Konkurs „Euro Lady”. Zagłosuj przez Internet na kandydatkę z Koła! [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.03.2011

Europoseł Marek Siwiec rozpisał niezwykły konkurs „Euro Lady” dla przedsiębiorczych pań z naszego regionu. Wśród 5 kobiet, które weszły do ścisłego finału, jest Emilia Lipińska z Koła zgłoszona przez Kolską Izbę Gospodarczą, która stworzyła opiekę dzienną nad dziećmi „Kraina Przedszkolaka”. Nasza finalistka już obecnie zdecydowanie prowadzi w internetowym rankingu, gdzie ma 33% poparcia!!! Ma ogromną szansę wygrać główną nagrodę. Pomóżmy jej w tym i poprzyjmy naszą rodaczkę! Zachęcamy do zrobienia sympatycznej i przedsiębiorczej Pani Emilii miłego prezentu na zbliżający się Dzień Kobiet i zagłosowania na jej osobę na stronie: www.eurolady.home.pl/page9.php

Emilia Lipińska jest mieszkanką Koła, magistrem matematyki. Ponieważ w Kole nie jest łatwo dostać stałą pracę, nawet jako nauczyciel matematyki, a ciągła praca czasowa na zastępstwach nie satysfakcjonowała ambitnej młodej kobiety, pani Emilia postanowiła wziąć sprawy we własne ręce. Z Powiatowego Urzędu Pracy otrzymała unijną pomoc na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, a ponieważ bardzo kocha dzieci, a w naszym mieście od dawna ciągle jest ogromne zapotrzebowanie na opiekę przedszkolną dla dzieci, postanowiła stworzyć punkt dziennej opieki nad małymi dziećmi.

Obejrzyj materiał wideo z „Krainy Przedszkolaka”:

I udało się. Od 2 lat świetnie funkcjonuje i rozwija się „Kraina Przedszkolaka” przy ul. 3-go Maja 7, tuż obok Parku Moniuszki. . Jest to miejsce nauki, zabawy i bezpiecznego rozwoju dzieci. Na 100 metrach kw. są dwie sale zabaw dla dzieci w wieku 2-5 lat, łazienka z toaletą oraz pomieszczenia socjalne. Mimo, że z nazwy nie jest to „przedszkole”, to jednak niczym nie odbiega od państwowych przedszkoli dzięki wykwalifikowanej kadrze opiekunek oraz realizacji programu wychowania przedszkolnego. Pod wieloma względami „Kraina Przedszkolaka” przewyższa duże przedszkola. Po pierwsze panuje tu iście rodzinna atmosfera, odbywają się ciekawe zajęcia dydaktyczne, plastyczne, rytmiczno-muzyczne, rehabilitacyjne, gimnastyczne ogólnorozwojowe, adaptacyjne oraz zajęcia z religii. Często organizowane są wycieczki i imprezy okolicznościowe. Dzieci codziennie poprzez zabawę uczą się języka angielskiego. Raz w miesiącu do dzieci przyjeżdżają prawdziwi aktorzy z teatru i są występy. – Nasze dzieci często nie chcą od nas iść do domów – mówi Emilia Lipińska.


Emilia Lipińska z Koła – finalistka Konkursu „Euro Lady”

Bardzo niezwykłą i wygodną dla rodziców rzeczą jest to, że „Kraina Przedszkolaka” oferuje opiekę w godzinach 6.30-18.00 przez cały okrągły rok! Nawet w wakacje i w okresach przedświątecznych, łącznie z Sylwestrem, więc rodzice mogą spokojnie zająć się swoimi sprawami, podczas gdy ich pociechy w miły sposób spędzają czas pod fachowym okiem sympatycznych opiekunek. Bardzo ciekawą nowością jest też to, że rodzice mający w zamiarze dać swoje dziecko pod opiekę pani Emilii mogą zostawić swoje dziecko na zajęciach na okres próbny i zobaczyć, czy dziecku odpowiada to miejsce.

A wracając do Konkursu. Jest to I edycja zmagań „Euro Lady”.  To konkurs dla przedsiębiorczych pań. Jego celem jest wyróżnienie kobiet, które pozyskały i wykorzystały Fundusze Europejskie oraz nagrodzenie autorki projektu, który zdaniem Kapituły  i internautów został najwyżej oceniony.

Uczestniczkami Konkursu są panie, które do powstania i realizacji przedsięwzięć, wykorzystały Fundusze Europejskie. Kandydatką może być pomysłodawczyni projektu, autorka/współautorka  wniosku o dofinansowanie oraz osoby bezpośrednio zaangażowane w realizację projektu. Do udziału zaproszono kobiety z powiatów: konińskiego, kolskiego, słupeckiego, tureckiego i wrzesińskiego.

Spośród wielu zgłoszonych kandydatek Kapituła Konkursu „Euro Lady” wyłoniła 5 finalistek. Wśród nich jest sympatyczna kolanka Emilia Lipińska zgłoszona przez Kolską Izbę Gospodarczą. Oddać swój głos może na nią każdy internauta na stronie: www.eurolady.home.pl/page9.php

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Koła i powiatu kolskiego do zagłosowania na naszą kandydatkę! Można to uczynić jeszcze TYLKO przez 3 dni, do soboty 5 marca br. Wystarczy kliknąć w niebieski adres strony powyżej, a potem na nazwisko Emilia Lipińska.

MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Debora
8 lat temu

Od nastepnego poniedzialku zaczynam odchudzanie,
kto sie odchudza ze mną? Wyszperałam w google dobry
plan na schudniecie, wygoglujcie sobie – Jak szybko schudnąć Kamidoni zaleca

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526