Kolski szpital w dobrych rękach

Autor: kurier-kolski.pl | 10.03.2011

Minęło niewiele czasu, od kiedy Zastępcą Dyrektora ds. Medycznych kolskiego Szpitala został dr nauk med. Cezary Chmielecki, a efekty jego pracy są coraz bardziej widoczne.

Oddział Wewnętrzny II został utworzony decyzją Dyrektora Cezarego Chmieleckiego w budynku dawnego Oddziału Płucnego, poza głównym budynkiem kolskiego Szpitala. W ostatnim czasie przeszedł gruntowny remont. Budynek już wcześniej by odnowiony z zewnątrz, a w ubiegłym roku odnowiono jego wnętrze. Teraz odświeżony oddział dużo lepiej służy zdrowieniu pacjentów.


Oddział Wewnętrzny II jest już odnowiony i z zewnątrz, i w środku.


Dr n.med. dyr. Cezary Chmielecki wraz z pielęgniarkami przy nowym kardiomonitorze monitorującym pracę serca pacjenta na Oddziale Wewnętrznym II.

Nie dość tego, dyrektor zadbał, by wyposażyć „dwójkę” w nowy sprzęt medyczny. Nowe i estetyczne są tu nawet stojaki do kroplówek czy kosze na śmieci. Zakupiono nowe kardiomonitory, a wkrótce będzie kupiony kolejny sprzęt kardiologiczny do przeprowadzania akcji reanimacyjnych. Dyrektor Chmielecki zapowiada, że to dopiero początek, bowiem zamierza pozyskiwać dla naszego szpitala kolejne nowoczesne wyposażenie. Już dziś planuje bardzo ambitne zakupy wielu nowoczesnych i niezbędnych urządzeń (będziemy o tym informować na bieżąco).

Jak twierdzi dyrektor, w wyniku lepszego niż dotychczas kierowania placówką, o połowę także zmniejszył się przyrastający co miesiąc dług szpitala powiatowego. Napawa to optymizmem, że mieszkańcy Koła i powiatu kolskiego będą leczeni w coraz lepszych warunkach.

Już wkrótce także będziemy wiedzieli co będzie z kolskimi karetkami. Tu ciągle trwa nierówna walka, bowiem Wojewoda Wielkopolski podjął w ostatnich miesiącach takie decyzje, które uniemożliwiają powrót do dawnej struktury ratownictwa medycznego w Kole.

Tekst i foto: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
kolanin
13 lat temu

Nareszcie Dr.Cezary robi porządki w Szpitalu!!! pod Jego fachową ręką możemy liczyć na poprawę.Nie to co Dr.Kaczmarek,który goni tylko za forsą w prywatnych praktykach i jeszcze sie pcha do rady z PSL-u jaki z Niego „rolnik”?czy „lekarz”?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526