Ekologiczni giganci z powiatu kolskiego [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 17.03.2011

Starostwo Powiatowe w Kole znane jest w całej Polsce z bardzo dużej aktywności na polu ekologii. Znane i – dodajmy – doceniane w postaci wielu prestiżowych nagród, które często otrzymuje. Kolejnym sukcesem okazała się XII edycja Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku”. Wśród elitarnego grona laureatów konkursu znalazło się aż 7 podmiotów z terenu powiatu kolskiego. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że powiat kolski i Starostwo Powiatowe zdominowało ten konkurs, bo żaden inny powiat nie miał aż tylu odznaczonych certyfikatami ekologicznymi ze swojego terenu.

4 lutego 2011 roku odbyła się Gala Laureatów i Wyróżnionych XII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni Środowisku” pod  honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, podczas której wręczono  nagrody za zaangażowanie w działaniach z zakresu działalności ekologicznej.

Obecny na uroczystości przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, który pełnił funkcję Przewodniczącego Narodowej Rady Ekologicznej przypomniał, że jeszcze dwadzieścia lat temu pojęcia ekologia i ochrona środowiska była pojęciami całkowicie abstrakcyjnymi – bo było to niepotrzebne wydawanie pieniędzy na coś, co nie jest użyteczne od zaraz, bo było wiele innych potrzeb. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego dodał także, że „ten konkurs ma dziś najwyższe uznanie w całym kraju”.


Krzysztof Czeboćko – Dyrektor zakładu SANITEC Koło z certyfikatem i statuetką laureata Konkursu Ekologicznego.

Sukces, jaki odnieśli przedstawiciele z terenu powiatu kolskiego w tym Konkursie był okazją do zorganizowania w Starostwie Kolskim spotkania przedstawicieli nagrodzonych jednostek i firm. Uczestniczyli w nim: Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek, Wicestarosta Marek Banaszewski oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Jacek Nowaczyk. Ten ostatni zebrał od wszystkich przybyłych ogromne słowa uznania i podziękowania za niezwykle owocną współpracę i pomoc przy Konkursie.

Laureatów Narodowego Konkursu Ekologicznego reprezentowali:  Krzysztof Czeboćko – Dyrektor Zakładu SANITEC Koło sp. z o.o. w Kole  (firma otrzymała certyfikat i znak „Mecenas Polskiej Ekologii”),  Robert Kropidłowski – komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole (przedłużenie znaku „Promotor Ekologii”), Urszula Nowaczyk – dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Kole (przedłużenie znaku „Mecenas Polskiej Ekologii”) , z-ca nadleśniczego Henryk Gostyński – Lasy Państwowe Nadleśnictwo Koło z siedzibą w Gaju (przedłużenie znaku „Promotor Ekologii”) oraz Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak – Urząd Gminy w Grzegorzewie („Mecenas Polskiej Ekologii”), Wójt Gminy Chodów Henryk Tomczak – Urząd Gminy w Chodowie („Mecenas Polskiej Ekologii”) oraz Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie Zbigniew Mielcarek – Urząd Miejski w Dąbiu (przedłużenie znaku „Gmina Przyjazna Środowisku”).

Obejrzyj relację wideo ze spotkania liderów biznesu w Starostwie Kolskim:

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

reklama

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526