Zebranie w Gozdowie pod Kołem [relacja foto i video]

Autor: kurier-kolski.pl | 30.01.2011

W piątek, 28 stycznia br., mieszkańcy podkolskiej wsi Gozdów (Gm. Kościelec) zebrali się w sali Domu Ludowego by porozmawiać o problemach lokalnych oraz wybrać na nową kadencję sołtysa. W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski oraz wiceprzewodniczący Rady Gminy Kościelec Czesław Świderski.
Zebranie otworzyła i przywitała mieszkańców oraz gości dotychczasowa sołtys Gozdowa i radna gminna Barbara Zadawaj. I choć już zaraz na początku posypały się na nią gromy z ust oponentów, dalsza część spotkania przebiegła w miarę spokojnie.

Pani sołtys przedstawiła sprawozdanie z ostatnich sześciu miesięcy, w których pełniła tę funkcję po wyborze w wyborach uzupełniających po rezygnacji swojego poprzednika. Okazało się, że przez ten czas udało się jej sporo zrobić, z powodzeniem kontynuować wiele przedsięwzięć oraz rozpocząć nowe, a przede wszystkim udało się jej swoimi działaniami na rzecz wsi zaskarbić duże zaufanie wyborców. W tajnym głosowaniu na 83 osoby obecne na spotkaniu, aż 60 poparło jej kandydaturę na sołtysa. I co też istotne, nie zgłosił się nikt chętny, kto by konkurował z Barbarą Zadawaj. Była to jedyna kandydatura.

Obejrzyj relację wideo ze spotkania:

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski zabrał głos i od razu na początku zebrał od mieszkańców gromkie brawa. Tak gozdowianie wyrazili swoją aprobatę dla nowego włodarza. Wójt opowiedział o wielu problemach gminy, o inwestycjach, o perspektywach na przyszłość. Przyznał, że przyszło mu objąć stanowisko w bardzo złym czasie, w którym pogłębia się kryzys finansowy państwa i samorządów, co skutkuje niestety coraz mniejszymi dotacjami i subwencjami z Warszawy. Mimo to obiecał, że zrobi wszystko, by jak najlepiej wywiązać się ze swoich obowiązków i obietnic wyborczych.

Obejrzyj zdjęcia z zebrania:

Po przeprowadzeniu wyborów wójt rozmawiał z mieszkańcami Gozdowa o problemach ich wsi. Zaznaczył wcześniej, że bardzo zależy mu, by porozmawiać z nimi i poznać ich zdania. Podkreślił, że postawił sobie za cel być na wszystkich spotkaniach wiejskich w gminie, by móc być bliżej ludzi i ich problemów.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526