Wystawa ceramiki europejskiej w kolskim Muzeum

Autor: kurier-kolski.pl | 18.01.2011

Od połowy stycznia w Muzeum Technik Ceramicznych w Kole można podziwiać wystawę ceramiki europejskiej ze zbiorów własnych placówki. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających aż do 18 marca br. Warto w tym czasie zaplanować rodzinną wycieczkę, wybrać się do siedziby Muzeum i na własne oczy obejrzeć nieprzemijające piękno dawnych wyrobów, które wówczas gościły na najwykwintniejszych stołach rodzin europejskich.

Na wystawie jest fajans i porcelana z Rosji, Anglii, Francji, Włoch, Niemiec i Austrii. Oczy zwiedzających przykuwa przepiękny serwis obiadowy firmy Kużniecow z Rosji oraz inne „skarby” kolskiego muzeum. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć  tę część zbiorów kolskiej instytucji, która na co dzień zalega w magazynach i rzadko wystawiana jest na widok publiczny.

Ciekawostką na wystawie jest eksportowy fajans kolskiej wytwórni fajansu z charakterystycznymi „znakami eksportowymi” w postaci angielskiego herbu  z napisem Royal Stone China Freudenreich. Wystawie towarzyszy katalog tematyczny, który można nabyć za 8 zł. Opiekunowie każdej grupy zorganizowanej otrzymują jego bezpłatne egzemplarze.

Źródło: MTC w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526