Latem oddanie w Kole nowego hotelu

Autor: kurier-kolski.pl | 27.01.2011

Jak już pisaliśmy w „Kurierze Kolskim”, na ulicy Toruńskiej prywatny inwestor buduje tak bardzo potrzebny w Kole hotel. Teraz wiadomo już więcej. Biurowiec „Korundu” znajdujący się tuż przy głównej bramie dawnej fabryki, w ekspresowym tempie zamienia się w ekskluzywny hotel w restauracją, barem, basenem i kręgielnią. Można też już obejrzeć wizualizację projektu, czyli wygląd hotelu. Cały ten kompleks turystyczno-noclegowy ma być gotowy na przyjęcie gości już za kilka miesięcy, latem bieżącego roku.
Jeszcze do niedawna przedstawiciele inwestora budowy hotelu – spółki Mejd z Gminy Kramsk, nie chcieli ujawniać szczegółów powstawania tego obiektu. Jednak niedawno zaczęła funkcjonować strona internetowa pod adresem: www.hotelkolo.pl , gdzie można zobaczyć wizualizację budynku hotelu oraz dowiedzieć się, że wraz z nim w tym kompleksie powstanie restauracja na 150 osób, sale konferencyjne, bar hotelowy, basen i kręgielnia. Sam hotel ma mieć 50 pokoi dla gości. Na kolskich restauratorów i wynajmujących pokoje hotelowe padł blady strach, jednak konkurencja na pewno dobrze wpłynie na te usługi w naszym mieście.

Hotel powstaje w wyniku adaptacji, a raczej całkowitej przebudowy, dawnego biurowca byłej fabryki „Korund” przy ul. Toruńskiej 241 B, tuż obok starej głównej bramy zakładu. Tempo prac na budowie jest ogromne! Nawet w największe mrozy i śnieżyce firma budowlana wykonująca obiekt nie przerywała robót.

Jak można się dowiedzieć, przedsięwzięcie jest współfinansowane przez UE z Funduszu Programu Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Projekt pod nazwą „Rozwój bazy turystyczno-noclegowej w Kole” został dofinansowany z funduszy unijnych kwotą aż 4 mln. zł. Planowane otwarcie kompleksu hotelowo-gastronomiczno-rozrywkowego planowane jest za kilka miesięcy, na czerwiec-lipiec br.


Tak będzie wyglądać za kilka miesięcy nowoczesny kompleks hotelowy w Kole (na podstawie: www.hotelkolo.pl)

Wszystkich kolan cieszy, że nasze powiatowe miasto wzbogaci się o tak potrzebny obiekt. Do tej pory, brak z prawdziwego zdarzenia hotelu o dobrym standardzie, od wielu lat zmuszał wiele kolskich firm, by swoich gości kwaterować w konińskich hotelach. Teraz już nie będzie takiej potrzeby, a my nie będziemy musieli wstydzić się takich niekomfortowych sytuacji. Oby tylko znów nie znaleźli się tacy politycy lokalni, którzy zaczną przypisywać sobie zasługi w jego powstaniu, bo już z doświadczenia własnego podwórka dobrze wiemy, że  zbyt często w Kole „sukces ma wielu ojców”.

Opracował: MARIUSZ KOZAJDA

(źródło informacji i grafiki: www.hotelkolo.pl)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Bernardver
3 lat temu

Hello,

New music scene releases: https://0daymusic.org
MP3/FLAC, Label, LIVESETS, Music Videos, TV Series.

Best regards,
0day MP3s

politolog
politolog
13 lat temu

To się nadaje do prasy, jakby powiedział klasyk.Wreszcie obiekt, który miastu był bardzo potrzebny.To promocja, wizytówka Koła.

zorientowany
zorientowany
13 lat temu

No w koncu po tylu latach 😛 Szkoda bo ten hotel mógł powstac wcześniej Ale władze miasta kilka lat do tyłu nie poparly staran inwestora o pozyskanie funduszy unijnych i dlatego wystartowali z tym projektem dużo później.Ale dobrze ze w koncu udało sie to zrealizowac mimo problemow i niecheci rządzacych hehe

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526