Sprawca napadu na sklep w Kole ujęty przez Policję!

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2011

Niespełna dobę zajęło ustalenie i zatrzymanie sprawcy usiłowania rozboju z bronią w ręku w sklepie spożywczym w Kole przy ul. Niezłomnych, którym okazał się 34.letni Artur S. mieszkaniec Piły.
W dniu 29 grudnia około godziny 18.50 w Kole przy ul. Niezłomnych do jednego ze sklepów spożywczych wszedł mężczyzna, który zakupił papierosy, a następnie grożąc przedmiotem przypominającym pistolet zażądał wydania pieniędzy z kasy. Spotkał się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem  sprzedawczyni, która zdołała włączyć alarm – wtedy spanikowany przestępca wybiegł ze sklepu i uciekł.

Prowadzone czynności przez kolskich kryminalnych pozwoliły na ustalenie rysopisu oraz znaków szczególnych przestępcy. Z relacji sprzedawczyni wynikało, ze złodziej nie był zamaskowany. W tego typu sprawach niezwykle ważnym elementem jest współpraca pomiędzy ościennymi komendami Policji. Prawidłowe typowanie oraz precyzyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania w czwartkowe popołudnie w Koninie  34 – letniego mieszkańca Piły. Jak się później  okazało sprzedawczyni rozpoznała, że to właśnie on jest tym mężczyzną, który dokonał napadu. Dopełnieniem jego prawdopodobnego udziału w całej sprawie stał się materiał z monitoringu jak również zatrzymany przy przestępcy pistolet – wiatrówka.

Okazało się także, iż zatrzymany cieszył się wolnością tylko 30 dni. Opuścił mury zakładu karnego 30 listopada. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz Prokuratury Rejonowej sprawca trafił przed oblicze kolskiego Sądu, który podjął w dniu 31 grudnia decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Tekst i zdjęcia – KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526