Konkurs „Świata Książki” z „Kurierem”

Autor: kurier-kolski.pl | 16.01.2011

Wspólnie z księgarnią „Świat Książki” z Konina przygotowaliśmy konkurs dla naszych Czytelników z kolejną ciekawą nagrodą książkową. Należy jedynie w e-mailu lub na kartce pocztowej do nas odpowiedzieć na pytanie: w jakiej miejscowości blisko Koła znajdował się w okresie okupacji hitlerowskiej niemiecki obóz masowej zagłady?

W naszym Konkursie mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 lat. Przesyłając odpowiedź na pytanie prosimy o czytelne podanie: imienia i nazwiska, adresu, telefonu kontaktowego. Przypominamy – termin nadsyłania listów i e-maili: do końca stycznia br.

Odpowiedzi prosimy przesyłać na kartkach pocztowych na adres: redakcja „Kuriera Kolskiego”, 62-602, KOŁO 4, skr.pocztowa 120  lub  na adres e-maila przez Internet: redakcja@kurier-kolski.                Wśród nadesłanych poprawnych odpowiedzi wylosujemy trzy osoby, które będą mogły odebrać osobiście w Koninie w księgarni „Świata Książki”, w Galerii nad Jeziorem przy ul. Paderewskiego 8, niezwykłą  książkę „Ucieczka z Auschwitz”.

UCIECZKA Z AUSCHITZ
Autor trafił do niewoli niemieckiej podczas chaotycznego odwrotu Armii Czerwonej w 1941 roku. Wraz z dwudziestoma tysiącami innych radzieckich żołnierzy został wysłany do Oświęcimia. Rok później żyło zaledwie stu z nich. Jak zaplanowali ucieczkę siedemdziesięciu więźniów? Dlaczego się powiodła? Przerażająca opowieść o codzienności Auschwitz przeplata się z zeznaniami, jakie Pogożew złożył przeciwko oświęcimskim strażnikom przed sądem we Frankfurcie ponad dwadzieścia lat później, w 1967 roku. Szokujące, okrutne i prawdziwe.

Przypominamy, że książkę można odebrać jedynie osobiście w księgarni sponsorującej Konkurs:

„ŚWIAT KSIĄŻKI”, Konin, ul. Paderewskiego 8,   Galeria nad Jeziorem, tel. 63/ 245-11-79.

Laureatami poprzedniego Konkursu naszej gazety i „Świata Książki” zostali: Stefan Schyller—Koło, Damian Jaskuła – Police Mostowe 11, Kościelec, Paweł Górski—Koło.

Gratulujemy!!!

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526