Koło ma nowego Komendanta Powiatowego Policji

Autor: kurier-kolski.pl | 31.01.2011

Insp. Waldemar Lewandowski został powołany przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Krzysztofa Jarosza na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole. Uroczyste objęcie stanowiska odbyło się dziś w obecności przedstawicieli władz samorządowych miasta Koła i powiatu kolskiego, Prokuratora Rejonowego oraz kadry kierowniczej kolskiej jednostki.

Dotychczasowy szef kolskich policjantów mł. insp. Jarosław Rzymkowski obejmuje obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Koninie.

Rano w siedzibie kolskiej Komendy rozpoczęła się uroczystość powołania insp. Waldemara Lewandowskiego na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kole. W uroczystej odprawie uczestniczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz oraz Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu podinsp. Violetta Ranuszkiewicz, a także Starosta Kolski Wieńczysław Oblizajek,  Burmistrza m. Koła Mieczysław Drożdżewski, Prokurator Rejonowy Lechosław Perz oraz policyjni związkowcy i kadra kierownicza kolskiej komendy.

Po złożeniu meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu oraz przywitaniu gości Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Poznaniu odczytała rozkazy o odwołaniu dotychczasowego i powołaniu na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji insp. Waldemara Lewandowskiego.

W swoim wystąpieniu Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Krzysztof Jarosz podkreślił, że jednym z najważniejszych wyznaczników oceny pracy policji jest poziom poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Wskazał jednocześnie na konieczność budowania wzajemnych relacji z przedstawicielami władz samorządowych. Stworzenie skutecznej platformy porozumienia oraz wymiany informacji gwarantuje zdaniem szefa wielkopolskiej policji odpowiednie warunki do realizacji ustawowych zadań policji. Jedno z głównych zadań jakie komendant wojewódzki postawił przed nowo powołanym Komendantem, to zbudowanie do 2012 roku nowego Komisariatu w Kłodawie. Zapewnił jednocześnie o pełnym wsparciu tej inwestycji przez komendę wojewódzką i poprosił o takie samo ze strony starostwa i lokalnego samorządu.

Komendant Jarosz podziękował również za dotychczasową służbę ustępującemu Komendantowi Rzymkowskiemu. Podczas swojego wystąpienia podkreślił profesjonalizm i zaangażowanie ustępującego komendanta w realizację codziennych zadań, które w jego ocenie były wykonywane na bardzo dobrym poziomie.

Nowo powołany Komendant Powiatowy Policji w Kole insp. Waldemar Lewandowski w swoim wystąpieniu zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby atmosfera i wyniki pracy kolskiej jednostki stały nadal na wysokim poziomie. Podziękował również swojemu poprzednikowi za dotychczasową współpracę.

Opr.: na podstawie materiałów prasowych Komendy Powiatowej Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526