STOP powodziom w Gminie Kościelec!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.12.2010

„Stop powodzianom!” – pod takim hasłem w dniu 4 lipca 2010 roku rozpoczęła się zbiórka pieniędzy zorganizowana przez Jurka Owsiaka, która miała na celu zakup sprzętu dla strażaków. Udało się zebrać ponad 2,6 miliona złotych i obdarować 575 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju. Jako jedyna w powiecie kolskim specjalistyczną pompę o bardzo wysokiej wydajności otrzymała OSP z Daniszewa, gm. Kościelec. Nasi strażacy osobiście stawili się w stolicy po odbiór sprzętu.

W dniu 18 grudnia w Warszawie na Placu im. Józefa Piłsudskiego nastąpiło podsumowanie akcji. Tego dnia strażacy z 575 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali sprzęt ratunkowy. Zakupiono 100 motopomp WT40, 200 motopomp pływających „Posejdon”, 130 jednofazowych agregatów prądotwórczych, 15 trójfazowych agregatów prądotwórczych oraz 130 motopomp do wody zanieczyszczonej.

Osobami wręczającymi sprzęt byli: Jurek Owsiak oraz Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Szef WOŚP w bardzo ciepłych słowach wyrażał się o zaangażowaniu strażaków z OSP. –Doceniamy was. Widzimy was wszędzie, jeździmy po całej Polsce i jeżeli kogoś widzimy najpierw, to właśnie was. Jeżeli gdzieś się dzieją złe rzeczy, zawsze jesteście na pierwszej linii. To jest coś fantastycznego, bo to jest wolontariat, a więc coś, co w demokratycznych państwie jest potrzebne najbardziej – dzielenie się swoimi umiejętnościami.

W gronie  wyróżnionych zastępów znalazł się oddział Ochotniczej Straży Pożarnej z Daniszewa. Nasi strażacy otrzymali motopompę szlamową firmy Honda służącą do pompowania zabrudzonej wody powodziowej. Po odbiór sprzętu pojechali: Komendant Gminny Marek Straszewski, Prezes OSP Wiesław Jarecki oraz Piotr Kaźmierczak i Ryszard Bąbka.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
dobry katalog
11 lat temu

I’m grateful that such blogs exist.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526