Pomóżmy solidarnie choremu Mateuszowi! Przeczytaj apel rodziców chłopca

Autor: kurier-kolski.pl | 12.12.2010

Do naszej redakcji z prośbą o pomoc zwróciła się rodzina chorego na porażenie mózgowe Mateuszka z Koła. Chłopiec rokuje wyzdrowienie, jest wielka szansa, że leczenie odniesie zamierzony skutek i pozwoli mu normalnie żyć, ale nie są w stanie udźwignąć sami kosztów terapii w Niemczech. Przykre, że nasz rząd i NFZ nie refundują takiego leczenia i pozostawiają takie dzieci same sobie… Pomóżmy Mateuszowi! Przeczytaj apel rodziców chłopca i wspomóż ich.

SZANOWNI PAŃSTWO

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o dotacje finansową na  leczenie i rehabilitacje naszego syna Mateusza.

Mateusz urodził się jako wcześniak z wagą 1 kg, ale od pierwszych godzin swojego życia jest dzieckiem o ogromnej sile wewnętrznej i mimo gorszych   i lepszych chwil jest bardzo pogodnym i roześmianym chłopcem. Niestety od urodzenia cierpi na Mózgowe Porażenie Dziecięce i pomimo usilnych starań nadal samodzielnie nie chodzi choć jest rehabilitowany i pozostaje pod stałą opieką specjalistów.

My jako rodzice robimy wszystko co w naszej mocy, by zapewnić dziecku odpowiednią i fachową opiekę oraz rehabilitacje, po której dotychczas zrobił widoczne postępy w rozwoju psychoruchowym, a ma szansę na większą sprawność ruchową oraz samodzielność w przyszłości.

Ostatnio pojawiła się szansa leczenia Mózgowego Porażenia polegająca na wszczepianiu komórek macierzystych w płyn rdzeniowo-mózgowy powodujący odradzanie się uszkodzonych komórek w mózgu, co w połączeniu z rehabilitacją, może przynieść ogromne postępy. Wyniki są obiecujące i stwarzają szanse milionom osób na poprawę ich zdrowia nie tylko z MPD. Jednakże taka terapia nie jest wykonywana w Polsce a koszty przewyższają nasze możliwości finansowe.

Jedyną kliniką w Europie wykonującą takie zabiegi jest klinika w Niemczech „XCell-Center” Dusseldorf.

http://www.xcell-center.com.pl/leczenie/leczone-choroby/porazenie-mozgowe.aspx

We wstępnym procesie kwalifikacyjnym Mateusz został zakwalifikowany na terapię w klinice na miesiąc luty 2011 roku, jednak koszty samej terapii wynoszą 9000 euro i przewyższają nasze możliwości finansowe tym bardziej że następstwem tego potrzebna będzie kosztowna intensywna rehabilitacja w świetnych polskich ośrodkach usprawniania ruchowego.

W związku z powyższym, zwracamy się w imieniu naszym i Mateusza z prośbą do Państwa o wsparcie finansowe, które pomoże nam realizować terapię i rehabilitację oraz nasze starania w osiągnięciu wymarzonego celu jakim jest samodzielne poruszanie się i normalne życie naszego dziecka.

Dzięki naszym i rehabilitantów staraniom Mateusz uczęszcza do klasy integracyjnej w szkole podstawowej a dzięki swojej pogodnej naturze Mateusz jest bardzo lubianym kolegą w klasie, lecz bariery ruchowe uniemożliwiają mu pełen kontakt z rówieśnikami.

Dzięki Państwa wsparciu ma szanse na szybsze osiągniecie sprawności ruchowej i uniknięcie kalectwa.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę, która pomoże Mateuszowi w wykorzystaniu szansy na powrót do zdrowia i samodzielnego życia.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy.

Katarzyna i Mariusz – rodzice Mateusza

Wszelką pomoc finansową nawet tą najdrobniejszą prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Nr: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

Z dopiskiem: darowizna na rzecz, Mateusz Tomczyk

lub na konto kliniki z zaznaczeniem numeru pacjenta:

XCell-Center GmbH

Am Heerdter Krankenhaus 2
40549 Düsseldorf

Commerzbank Köln

Hoenzollernring 74-80

50672 Köln

Kto-Nr:   1370444

BLZ:        370 400 44

IBAN:     DE 31 3704 0044  0137 0444 00

Swift/BIC: COBADEFF370

Patient number:  200471

w przypadku wpłaty na konto kliniki prosimy o powiadomienie nas na adres e-mail:

mariusz.tomczyk@vp.pl

lub podajemy konto prywatne:

Mariusz Tomczyk, ul. Zapolskiej 13, 62-600 Koło

nr: 11 1090 1203 0000 0000 2000 5713

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526