Pierwsze obrady radnych Powiatu Kolskiego bez niespodzianek

Autor: kurier-kolski.pl | 03.12.2010

Ślubowanie radnych, odebranie zaświadczeń o wyborze oraz pierwsze ważne głosowanie – wybór przewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego. Tak przebiegła I sesja nowej Rady Powiatu VI kadencji w Sali obrad Starostwa Powiatowego. Obrady przebiegły spokojnie i bez niespodzianek, a wybór przewodniczącego nie był zaskakujący.

Zgodnie z tradycją obrady otworzył najstarszy wiekiem radny powiatowy Stanisław Murakowski, który prowadził je do chwili wyboru przewodniczącego Rady. Wniosek z kandydaturą na przewodniczącego zgłoszony został ze strony klubu radnych PSL, który jest najsilniejszym ugrupowaniem w tym gremium. W głosowaniu tajnym 100% poparcie wszystkich radnych uzyskał Marek Tomicki, były przewodniczący Rady, który ponownie zasiadł za stołem prezydialnym w Starostwie.

Wcześniej radni powiatowi odebrali z rąk szefa Powiatowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowania odmówił radny Witold Siwiński. Został on bowiem wybrany w I turze burmistrzem Przedcza, dlatego nie może łączyć tego stanowiska z funkcją radnego powiatowego.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z I SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO VI KADENCJI:

W I sesji Rady Powiatu nie uczestniczył i nie złożył ślubowania Mieczysław Drożdżewski, który w wyborach uzyskał mandat radnego powiatowego. W niedzielę stanie do walki o głosy w II turze wyborów z niezależnym kandydatem na burmistrza Koła Wojciechem Lewandowskim.


Witold Siwiński ponownie został wybrany burmistrzem Miasta i Gminy Przedecz, dlatego nie mógł złożyć ślubowania na radnego powiatu, mimo że uzyskał mandat.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Dennisknili
Dennisknili
3 lat temu
filmy o gołębiach na chomikuj

Thank you, I have just been looking for information approximately this subject for a long time and yours is the best I’ve came upon so far. But, what in regards to the conclusion? Are you positive concerning the source?

gość
gość
11 lat temu

widocznie bał się,że do stołka się nie dostanie toć to Przedecz znowu ma farta,że”sołtys”znowu będzie burmistrzem

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
13 lat temu

widać jednak strach był, skoro o dwa stołki się ubiegali. Nieładnie jest kiedy rodzice zapisują dziecko do dwóch przedszkoli i blokują przez to miejsce w jednym. Nieładnie też kiedy kandydujemy gdzie się da, to moze nas wybiorą. Wstyd…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526