Pierwsze obrady radnych Powiatu Kolskiego bez niespodzianek

Autor: kurier-kolski.pl | 03.12.2010

Ślubowanie radnych, odebranie zaświadczeń o wyborze oraz pierwsze ważne głosowanie – wybór przewodniczącego Rady Powiatu Kolskiego. Tak przebiegła I sesja nowej Rady Powiatu VI kadencji w Sali obrad Starostwa Powiatowego. Obrady przebiegły spokojnie i bez niespodzianek, a wybór przewodniczącego nie był zaskakujący.

Zgodnie z tradycją obrady otworzył najstarszy wiekiem radny powiatowy Stanisław Murakowski, który prowadził je do chwili wyboru przewodniczącego Rady. Wniosek z kandydaturą na przewodniczącego zgłoszony został ze strony klubu radnych PSL, który jest najsilniejszym ugrupowaniem w tym gremium. W głosowaniu tajnym 100% poparcie wszystkich radnych uzyskał Marek Tomicki, były przewodniczący Rady, który ponownie zasiadł za stołem prezydialnym w Starostwie.

Wcześniej radni powiatowi odebrali z rąk szefa Powiatowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli uroczyste ślubowanie. Ślubowania odmówił radny Witold Siwiński. Został on bowiem wybrany w I turze burmistrzem Przedcza, dlatego nie może łączyć tego stanowiska z funkcją radnego powiatowego.

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z I SESJI RADY POWIATU KOLSKIEGO VI KADENCJI:

W I sesji Rady Powiatu nie uczestniczył i nie złożył ślubowania Mieczysław Drożdżewski, który w wyborach uzyskał mandat radnego powiatowego. W niedzielę stanie do walki o głosy w II turze wyborów z niezależnym kandydatem na burmistrza Koła Wojciechem Lewandowskim.


Witold Siwiński ponownie został wybrany burmistrzem Miasta i Gminy Przedecz, dlatego nie mógł złożyć ślubowania na radnego powiatu, mimo że uzyskał mandat.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Dennisknili
Dennisknili
1 rok temu
filmy o gołębiach na chomikuj

Thank you, I have just been looking for information approximately this subject for a long time and yours is the best I’ve came upon so far. But, what in regards to the conclusion? Are you positive concerning the source?

gość
gość
9 lat temu

widocznie bał się,że do stołka się nie dostanie toć to Przedecz znowu ma farta,że”sołtys”znowu będzie burmistrzem

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
11 lat temu

widać jednak strach był, skoro o dwa stołki się ubiegali. Nieładnie jest kiedy rodzice zapisują dziecko do dwóch przedszkoli i blokują przez to miejsce w jednym. Nieładnie też kiedy kandydujemy gdzie się da, to moze nas wybiorą. Wstyd…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526