Kościeleckie spotkanie strażaków OSP

Autor: kurier-kolski.pl | 18.12.2010

W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kościelcu odbyło się spotkanie Zarządu Gminnego OSP. Wzięli w nim udział szefowie OSP ze wszystkich miejscowości z terenu gminy. Gośćmi honorowymi byli: nowy wójt Gminy Kościelec Dariusz Ostrowski – gospodarz obiektu, Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Sawicki, starosta kolski Wieńczysław Oblizajek – będący radnym powiatowym z okręgu kościeleckiego, a przede wszystkim szefem Zarządu Powiatowego OSP, Stanisław Murakowski – wieloletni strażak i radny powiatowy, Robert Kropidłowski – Komendant Powiatowy PSP w Kole oraz komendant gminny Marek Straszewski i druh-senior Antoni Pawlak z Ruszkowa I. W zebraniu uczestniczył też sekretarz Urzędu Gminy – Andrzej Szabelski. Oraz skarbnik Zofia Lewandowska.

Zebranie otworzył i poprowadził Prezes Zarządu Gminnego OSP w Kościelcu Czesław Świderski. Prowadził je zza tego samego stołu prezydialnego, gdzie od niedawna pełni też funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Kościelec.

W pierwszej części obrady dotyczyły spraw bieżących, w tym finansowych – wydatkowanie środków na ochronę przeciwpożarową, w związku z zakończeniem roku i jego podsumowaniem. Ten punkt przedstawiła inspektor Mariola Szymańska. Następnie dyskutowano o planach OSP na rok przyszły, w tym ustalono terminy zebrań w poszczególnych 12 jednostkach, jak również termin gminnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego i daty uroczystości strażackich. Zebranie gminne odbędzie się ono 30 kwietnia 2011 roku w Dąbrowicach Starych.

OBEJRZYJ SKRÓTOWĄ RELACJĘ WIDEO Z GMINNEGO SPOTKANIA STRAŻACKIEGO:

Druga część spotkania była częścią uroczystą, opłatkowym spotkaniem świąteczno-noworocznym strażaków i zaproszonych gości. Starosta Wieńczysław Oblizajek przekazał w imieniu władz powiatu wszystkim zebranym najlepsze życzenia z tej okazji. Starosta przywiózł też dobrą wiadomość, że nasz wielkopolski komendant PSP Wojciech Mendelak , wywodzący się z PSP z Konina, otrzymał awans na najwyższy stopień generalski i jest w gronie komendantów wojewódzkich jedynym generałem w całej Polsce.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526