Zima zaatakowała! Miasto Koło sparaliżowane.

Autor: kurier-kolski.pl | 29.11.2010

Zima zaatakowała dziś z pełnym impetem! Niestety, nigdzie nie widać na terenie naszego miasta ani pługów śnieżnych, ani piaskarek. Koło jest totalnie sparaliżowane! Jak widać, kampania wyborcza tak pochłonęła władze lokalne, że o możliwym ataku zimy już kompletnie zapomniano. Na nieprzejezdnych ulicach samochody brną w śniegowym błocie z prędkością 5-10 km/h, a i to nieraz nie wystarcza, bo dochodzi do bardzo wielu niebezpiecznych sytuacji, kolizji i wypadków. Śnieg sypie i prawdopodobnie sypać będzie całą noc, jutrzejszy dzień i nie wiadomo jak długo. Zalecamy nie wyjeżdżać! Lepiej zostawić samochody i – o ile to możliwe – iść pieszo.

Powiedzenie mówi, że „jak zwykle zaskoczyła drogowców”. Jednak to nie do końca prawda, bo to nie drogowcy są odpowiedzialni za odśnieżanie naszych ulic, ale urzędnicy, którzy powinni przewidzieć, że zbliża się okres zimowy, a więc należy zabezpieczyć środki finansowe na odśnieżanie i posypywanie dróg i chodników oraz trzymać w pogotowiu firmy, które mają odpowiedni sprzęt do akcji zimowej.

Jak widać po dzisiejszym dniu, w Kole nic nie funkcjonuje tak jak powinno, bo od rannych godzin nie widać było żadnej akcji odśnieżania ulic czy chodników. Miasto jest coraz bardziej sparaliżowane!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
13 lat temu

jak to nie ma szans !! podgrzewane trzeba zrobic! do czegos się wreszcie te kolskie termy przydadzą !

Anonim
Anonim
13 lat temu

A Panu, Panie Kozajda ciężko też pojąć że w przy ciągłym opadzie śniegu nie ma najmniejszych szans by ulice były czarne ? Z drugiej strony to szkoda że Pan nie wszedł rozumiem że jakby co to sam by pan po drogach powiatowych biegał z szufla czy wtedy znalazło by się innych winnych ?? Wtedy pewnie winna by była pogoda 😉

siekiera
siekiera
13 lat temu

To wszystko pewnie dlatego że mamy Burmistrza z Grzegorzewa! Ha ha

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
13 lat temu

Może Pan Redaktor pójdzie ?

antek_bez_reki
antek_bez_reki
13 lat temu

Może i jakieś drobne nadużycia były, jak zawsze zresztą, ale nie na taką skalę żeby zwycięstwo kandydata przeforsować… poza tym nikt nikogo za rękę nie złapał, nikt nie zgłosił do prokuratury a Pan Redaktor ma prawo czuć się rozgoryczony, że nie wszedł. Chociaż przyznać trzeba, że miał bardzo ładny wynik i na pewno może być dumny z siebie 🙂 Pozdrawiam.

nicz niczyporuk
nicz niczyporuk
13 lat temu

trzeba mieć mocne dowody, żeby oskarżać kogoś o kupowanie głosów. Panu Redaktorowi w odpowiedzi na zaczepny komentarz szybko nerwy puściły. Magnez trzeba brać. Powodzenia za cztery lata

cyniczny_glupek
cyniczny_glupek
13 lat temu

Kolejny atak na burmistrza… Więcej nie napiszę. A piaskarek i pługów widziałem na mieście mnóstwo, nie wspominając już o moim osiedlu!

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
13 lat temu

Tak się składa cyniczny cwaniaczku, że po 1) przed moim domem Urząd Miasta od kilkudziesięciu lat „buduje” ulicę i chodnik i jakoś do tej pory nie wybudował… 2) to błotniste klepisko zwane ulicą miejską przed moim domem jest odśnieżone bardzo dokładnie i sobie nie mam nic do zarzucenia, bo z łopatą latam częściej niż z aparatem, 3) po to wszyscy płacimy podatki, by wymagać od miasta i urzędników, aby spełniali swoje obowiązki należycie, by to co jest w ich administracji było zadbane, a zimą odśnieżone. Tak trudno Ci to pojąć?

Anonimowo
Anonimowo
13 lat temu

Pokaż jak chodnik przed Twym domem wygląda? Może tez trzeba za łopatę złapać a nie z aparatem po mieście?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526