W Kole powstaje dobrej klasy hotel

Autor: kurier-kolski.pl | 02.11.2010

W końcu w naszym mieście powstaje dobrej klasy hotel. Przy ul. Toruńskiej trwają prace przy przerabianiu dawnego biurowca „Korundu” na bazę noclegowo-turystyczną. Jednak przedstawiciele inwestora nie chcą komentować swojej inwestycji tłumacząc, że nie szukają rozgłosu.

Jak wynika z tablicy informacyjnej przy placu budowy, inwestorem budowy obiektu jest spółka „Mejd” z gminy Kramsk. Z innych jeszcze źródeł wiadomo, że firma ta pozyskała z funduszy UE 4 mln. zł. na stworzenie bazy noclegowo-turystycznej w Kole.


BIUROWIEC PRZED (U GÓRY) I W TRAKCIE REMONTU I ZAMIANY NA HOTEL.

Dawny biurowiec „Korundu”, znajdujący się tuż przy starej bramie fabryki, został sprzedany przez Saint Gobain już kilka lat temu. Już wtedy istniały plany nowego właściciela, aby przerobić ten budynek na hotel, jednak dopiero teraz udało się przystąpić do realizacji tych zamierzeń.

Biurowiec przechodzi całkowitą metamorfozę i z zewnątrz, i w środku. Prace postępują bardzo szybko i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku hotel będzie już gotowy i być może będzie mógł przyjąć pierwszych gości.

Mieszkańcy Koła czekali wiele lat na prawdziwy hotel, więc cieszy fakt, że doszło do takiej inwestycji, tym bardziej, że przy okazji stojący od kilku lat budynek biurowca znów wkrótce będzie tętnić życiem.

Tekst i fot.: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526