Poznaj kandydatów na fotel burmistrza miasta Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 07.11.2010

W niedzielę 21 listopada podejmiemy niezwykle ważną decyzję—wybierzemy burmistrza oraz naszych przedstawicieli w Radzie Miejskiej i Radzie Powiatu, czyli radnych. W Kole o fotel najważniejszej osoby w mieście będzie walczyć sześciu kandydatów reprezentujących sześć różnych komitetów wyborczych. Nowy burmistrz będzie zarządzał miastem przez kolejne 4 lata, więc warto wybrać naprawdę bardzo rozsądnie, by potem nie narzekać. A przede wszystkim należy iść na wybory i wybrać. Uczciwie! Nie za pieniądze czy alkohol, jak to niestety często bywa. Nie bądźmy obojętni na los nas i naszego miasta!

ROBERT CESARZ

To kandydat wystawiany przez komitet wyborczy PWK „Przyjazny Samorząd”. Jest absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie na kierunku teologia. Od 12 lat jest radnym Rady Miejskiej w Kole, obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady. Jest nauczycielem religii w gimnazjach nr 1 i 2 w Kole.

MIECZYSŁAW DROŻDŻEWSKI


Obecny burmistrz naszego miasta ubiegający się o reelekcję na kolejne 4 lata z jako kandydat konińskiego Towarzystwa Samorządowego. Ukończył studia w zakresie rachunkowości i finansów. Jest nauczycielem, co często podkreśla. Od 1998 r. do 2006 r. był nauczycielem i dyrektorem w  Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole.

WOJCIECH LEWANDOWSKI

Bezpartyjny kandydat wystawiany z listy kolskiego SLD. Wywodzi się z rodziny związanej z Kołem korzeniami od wielu wieków. Jego ś.p. ojciec był wieloletnim szefem PSS „Społem”, a stryj Czesław Lewandowski – biskupem włocławskim (zmarł w ubiegłym roku). Absolwent studiów technicznych w zakresie mechanizacji, menadżer, przedsiębiorca, szef Kolskiej Izby Gospodarczej oraz członek władz wojewódzkich Polskiego Związku Działkowców. Startuje z poparciem SLD, KIG, PZD oraz Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

JAROSŁAW ŚWIDER

Kandydat PO, obecny radny miejski. Wykształcenie wyższe, nauczyciel, wicedyrektor szkoły – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole. Wcześniej wiele lat związany z NSZZ „Solidarność”. Przez rok pełnił funkcję wiceprzewodniczącego RM.

WOJCIECH KRASZEWSKI

Bezpartyjny kandydat wystawiany przez Prawo i Sprawiedliwość. Przez blisko dekadę były radny miejski. W latach  1990-1994 wiceburmistrz miasta Koła. Przez kilka lat prowadził własną działalność gospodarczą. Pochodzi z rodziny mocno związanej z Kołem od pokoleń. Wiele osób do dziś kojarzy jego ś.p. ojca Lecha Kraszewskiego, znanego kolskiego harcerza.

JAN STĘPIŃSKI

Były burmistrz miasta Koła w latach 2002-2006. Wieloletni nauczyciel WF. Absolwent AWF w Poznaniu. Były wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Kole. Startuje na fotel burmistrza z własnego komitetu wyborczego utworzonego wspólnie z lewicową Unią Pracy pod nazwą „Samorządowe Porozumienie”.

Do głosowania pójdziemy w niedzielę, 21 listopada br. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad 50% poparcia, w niedzielę 5 grudnia odbędzie się II tura wyborów na burmistrza. Jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz, bo mieszkańcy Koła – jak zwykle – są bardzo niejednomyślni.

UWAGA! Głosując na burmistrza przy nazwisku naszego kandydata stawiamy znak „X”. Tylko przy jednym nazwisku i tylko znak „X”. Postawienie krzyżyka przy dwóch lub więcej nazwiska unieważnia nasz głos. Tak samo zaznaczenie w kratce w inny sposób niż „X” również powoduje, że nasz głos staje się nieważny.

M.Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526