Starostwo Powiatowe obiecuje uruchomienie ronda na okres Wszystkich Świętych!

Autor: kurier-kolski.pl | 28.10.2010

Kolskie Przedsiębiorstwo Robót-Drogowo Mostowych S.A. w ekspresowym tempie wykonuje prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza /Słowackiego/ Freudenreicha. Postęp widać dosłownie z dnia na dzień. Choć kierowcy bardzo denerwują się utrudnieniami w ruchu, roboty są już niezwykle zaawansowane i dobiegają końca. To świetna wiadomość dla kolan, którzy nie będą musieli czekać w drodze na cmentarze w długich kolejkach! W dni wzmożonego ruchu świątecznego nowe rondo będzie funkcjonować już niemal normalnie. No i już wielki czas na wybranie nazwy dla nowego ronda. Może Ty je wymyślisz? „Kurier Kolski” ogłasza konkurs na nazwę ronda!

Jak informuje budujące rondo Starostwo Powiatowe w Kole, główny inwestor przebudowy ulic: Sienkiewicza/Freudenreicha/Słowackiego, w dniach: 30 października (sobota), 31 października (niedziela) i 1 listopada (poniedziałek) nowe rondo i ul. Sienkiewicza będzą przejezdne dla pojazdów w obie strony! Nie będzie świateł ani ruchu wahadłowego. Znacznie ułatwi to życie i oszczędzi nerwów kolanom zdążającym na nasze cmentarze. Równocześnie pozostaną nadal zamknięte dla ruchu ulice: Słowackiego i Freudenreicha.

W dniu 2 listopada na rondo powrócą maszyny i robotnicy, a wraz z nimi utrudnienia w poruszaniu się pojazdów i ruch wahadłowy. Jeszcze raz apelujemy do wszystkich kierowców, by w miarę możliwości, do czasu zakończenia prac w tym rejonie, starali się omijać okolice ronda i jeździć innymi, alternatywnymi drogami. Trochę cierpliwości popłaci, bo już wkrótce roboty dobiegną końca, a my będziemy mogli pokonywać skrzyżowanie o wiele szybciej i bez dawnych nerwów.

Ponieważ zbliża się moment oddania zmodernizowanego skrzyżowania, redakcja „Kuriera Kolskiego” ogłasza KONKURS dla naszych Czytelników na nazwę ronda. Propozycje prosimy przysyłać listownie na adres: Redakcja „Kurier Kolski”, 62-602 Koło 4, skr. pocztowa 120  lub  w formie elektronicznej na adres maila: redakcja@kurier-kolski.pl  Wszystkie propozycje przekażemy do rozpatrzenia Zarządowi Powiatu Kolskiego oraz Staroście Kolskiemu – budowniczym naszego nowego ronda, a najciekawsze oczywiście nagrodzimy.

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
__
__
13 lat temu

a moja to rondo imienia Papy Smerfa 🙂

mieszkaniec
mieszkaniec
13 lat temu

moja propozycja to Rondo im. Mieczysława Drożdzewskiego:)

__
__
13 lat temu

wiadomo jakie rondo zwyciezy, hehe

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526