PCK i Tuwima niecierpliwie czekają na nowe parkingi!

Autor: kurier-kolski.pl | 24.10.2010

Sprawa parkujących gdzie popadnie samochodów w otoczeniu bloków os. Kolejowa, w rejonie ulicy PCK i Tuwima, powraca od wielu lat jak bumerang. Problem szczególnie dotyka mieszkańców bloku znajdującego się bezpośrednio od strony przychodni zdrowia, gdzie dzień w dzień dziki tłum pacjentów wlewa się bezpośrednio na chodniki oraz w sąsiednie, osiedlowe uliczki. Zdesperowani pacjenci w poszukiwaniu wolnego miejsca na pozostawienie samochodu zajmują nie tylko chodniki, ale też miejsca pod blokami, które przynależą się mieszkańcom bloków. Nie dość tego – od samego rana robią hałas i smrodzą tuż pod oknami bloków. Skargi na to od lat spływają do Urzędu Miejskiego i Spółdzielni Mieszkaniowej. Dotąd bezskutecznie. Jednak jest szansa, że w przyszłym roku wszystko może się zmienić…

Zaczęła się już praktycznie jesień. I znów część parkingu przed przychodnią zdrowia, od strony PKS-u, po opadach zamieni się w jedno ogromne bajoro! Wtedy będzie jeszcze gorzej. Niemniej to nie jest wina pacjentów, którzy chcą podjechać jak najbliżej przychodni. Można ich zrozumieć. W większości to ludzie chorzy i słabi. Podobnie problem z parkowaniem swoich samochodów mają od lat pracujący tu lekarze. Bardzo często się zdarza, że lekarz przyjeżdżający na konkretną godzinę musi długo jeździć dookoła i wyczekiwać na zwolnienie się jakiegoś miejsca, podczas gdy pacjenci czekają na niego przed gabinetem i denerwują się.

Jesienią część parkingu przed przychodnią zamienia się w ogromne błotniste bajoro. To taki naturalny „basen”, chyba w zamian za ten, którego budowa na os. Kolejowa ślimaczy się nieprzeciętnie!

Powiatowy Zarząd Dróg, który jest zarządcą większości dróg i terenów w tym rejonie,  ma w planach przystąpienie do sporządzenia wstępnej koncepcji, która pozwoli w niedługim czasie do opracowania dokumentacji, a następnie przebudowy ulicy PCK i Tuwima. Nie jest jeszcze pewne, czy plany te uda się z pełni zrealizować już w 2011 roku, jednak jest szansa, ze tak! Zgodnie z koncepcją mają powstać nowe miejsca parkingowe przed przychodnią oraz wzdłuż całej ulicy Tuwima, od strony bloków, gdzie obecnie jest bardzo szeroki trawnik. Jak mówi Grzegorz Kujawa – dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, zatoczek parkingowych powstanie tam dużo, więc jest szansa, że znacznie poprawi to drażliwą od lat sytuację w tym rejonie. Co więcej, dyrektor chce rozmawiać z PKS-em, by otworzyć dla ruchu, chociaż w jedną stronę, od lat zamkniętą uliczkę łączącą ul. PCK z ul. Toruńską, która obecnie jest częścią placu manewrowego dla autobusów. Tak naprawdę PKS-owi wcale nie jest potrzebny tak duży teren dla jego pojazdów, a usprawniłoby to komunikację w tym miejscu.

Wielu „kierowców” zostawia w tym rejonie swoje samochody byle jak i byle gdzie, co wyprowadza z równowagi mieszkańców sąsiednich bloków.

Niestety, nie ma już szans, by parkingi powstały w miejscu dużego skweru, gdzie kiedyś stał sklep optyczny. Został on niedawno sprzedany przez Starostwo Powiatowe w prywatne ręce, a z tego co wiadomo, nowy właściciel zamierza tam wybudować pawilony handlowe, a nie parkingi. Więc nie dość, że mieszkańcy pobliskiego bloku zostaną zastawieni budynkami, to jeszcze zabiorą one duży teren, który był wprost idealny pod nowy parking!

O postępach prac nad przebudową ulic PCK i Tuwima będziemy jeszcze na pewno informować.

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
city of glendale police department

Hi there are using WorԀpresѕ for your blog platform? I’m new
to thhe bloǥ world but I’m trying to get stɑrted and create my own.
Do you require any htkl coding knoաledge to make your owwn blog?
Any help would be гeally appreciated!

TOM
TOM
13 lat temu

Mariusz popieram Ciebie!

Mariusz Kozajda
Mariusz Kozajda
13 lat temu

Panowie z konkurencji odpuśćcie sobie takie komentarze, bo sami wystawiacie o sobie świadectwo. Kiedy w „Kurierze” pisałem wiele miesięcy temu o parkingach na PCK, to o was nikt nawet nie słyszał! I to jest kontynuacja tego tematu. A jedno ze zdjęć, które zamieściłem, to zdjęcie które Czytelnik wysłał akurat do wszystkich mediów. Więc to, że ono tu jest świadczy o przerzucaniu tematów? Obejrzyjcie sobie w tv Fakty, Wiadomości, Panoramę itd. W każdych te same tematy. Kto z kogo ściąga? Takie myślenie to kretynizm!

re
re
13 lat temu

widze, ze tematy z e-kolo ktos tu przerzuca… ehh rzetelne informacje?? czy te, ktore nabija ogladalnosc?? ten caly kurier to smiech…

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526