WARTAKI znów najlepsze! Wyśpiewały Złotą Jodłę w Kielcach.

Autor: kurier-kolski.pl | 26.09.2010

Kolejny sukces Manufaktury Piosenki Harcerskiej „Wartaki” w szczególny sposób uczcili kolscy radni i władze miasta, zapraszając zespół na Sesję Rady Miejskiej do Ratusza, gdzie młodzież wystąpiła z mini-koncertem. Okazją do tego było wyśpiewanie przez „Wartaki” najwyższego trofeum – Złotej Jodły na 37. Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach 2010.

Przewodniczący Rady Miejskiej Robert Cesarz wręczył kolskim harcerzom, na ręce druha Henryka Perzyńskiego, piękne podziękowanie, w którym napisano m.in..: że w związku ze zdobyciem Złotej Jodły, radni i władze miasta składają „Wartakom” „serdeczne gratulacje oraz podziękowania za rozwijanie, promowanie i rozsławianie dorobku kulturalnego naszego miasta”. Radni gromkimi oklaskami wyrazili swoją aprobatę dla najwyższych osiągnięć zespołu. -Są ambasadorami naszego miasta wszędzie tam, gdzie występują, wszędzie tam, gdzie szlifują swój warsztat muzyczny – mówił Przewodniczący Rady Miejskiej – I w związku z tym pragniemy w imieniu władz miasta i radnych złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania za owo rozsławianie, szerzenie dorobku kulturowego, za to przyznawanie się do naszego fantastycznego, pięknego grodu.

– Serdecznie dziękuję – powiedział wzruszony druh Perzyński – Nie zdarzyło się dotychczas, żebyśmy mięli zaszczyt wystąpić przed radnymi na sesji Rady Miejskiej z takim koncercikiem poprzedzającym sesję. Przyznam się, że rzeczywiście te wakacje były bardzo, bardzo pracowite. Na początku zaraz najmłodsza grupa pojechała do Załęcza na warsztaty, później Kielce ze Złotą Jodłą, no i szczególne przeżycie – udział w światowym zlocie w Krakowie i koncert w Barbakanie. Wszyscy jesteśmy z tego bardzo, bardzo dumni.


OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z KONCERTU „WARTAKÓW” W RATUSZU MIEJSKIM I WRĘCZENIA PODZIĘKOWANIA:

MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526