Tragiczny pożar na Wschodniej 13 w Kole!!!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.09.2010

Wczoraj, 19 września br., około godziny 22.00 doszło do kolejnego, bardzo tragicznego w skutkach pożaru, na kolskiej Starówce. I ponownie, jak niedawno na Starym Rynku, w budynku komunalnym. Tym razem jednak jest ofiara śmiertelna! Pożar wybuchł w mieszkaniu na parterze kamienicy przy ul. Wschodniej 13. Zginął samotny 60.letni mężczyzna, który mieszkał tam w kawalerce.

Czarny dym ulatniający się z mieszkania lokatora z parteru zauważyli sąsiedzi i natychmiast zawiadomili Straż Pożarną. Dzięki temu udało się szybko opanować pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia na cały budynek.

Nim przyjechała straż, z kamienicy sama ewakuowała się część lokatorów. Natomiast 3 osoby z piętra sprowadzili po drabinach strażacy. W wyniku pożaru została poszkodowana 58-letnia kobieta, której udzielono niezbędnej pomocy oraz zginął 60.letni Henryk M. – znany kolanom, bardzo utalentowany malarz-amator, twórca wielu obrazów, widoków miasta Koła, kolskiej Starówki i jej zabytków. Jego obrazy wiszą w wielu domach oraz były prezentowane również na wystawach związanych z Kołem, jak np. w Galerii Liber Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pożar wybuchł prawdopodobnie w wyniku pozostawienia niewyłącznej grzałki w mieszkaniu Henryka M. Jej wybuch (ponieważ pozostawiona grzałka po pewnym czasie tak się zachowuje) obudził jedną z sąsiadek. Całe szczęście nie wybuchła stojąca w kawalerce butla z gazem, bo taki wybuch mógł już zagrozić także innym mieszkaniom.

Tekst i foto: Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526