Historia kolskiego fanklubu Lecha Poznań – FC Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 18.09.2010

Oficjalny fanklub Lecha Poznań w Kole powstał na przełomie 1998/99 roku. Jednak kolscy kibice pojawiali się na meczach „Kolejorza” już pod koniec lat 80-tych. Na początku 1999 roku fanklub „ FC Koło” zrzeszał około 15 sympatyków poznańskiej drużyny. Osoby te zaczęły regularnie pojawiać się na stadionie Lecha przy ulicy Bułgarskiej, a także na wielu meczach wyjazdowych Lecha. Latem 2000 roku kolanie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej zaprezentowali nową oficjalną flagę „Koło Fanatics”. Flaga ta jeszcze do niedawna była oficjalną flagą fanklubu „FC Koło”.

Kolski fanklub wstąpił w 2006 roku do stowarzyszenia kibiców poznańskiej drużyny „Wiara Lecha”. Fani Lecha jeździli na mecze poznaniaków nawet wtedy gdy drużyna grała słabiej i spadła z Ekstraklasy. Po powrocie poznańskiej drużyny do najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich, kibice Lecha licznie stawiali się na trybunach, na najciekawszych meczach pojawiało się nawet ponad 30 osób.

Przed rozpoczęciem sezonu 2006/07 klub wyszedł z inicjatywą popartą przez kibiców, aby zarejestrować oficjalne fankluby Lecha w Polsce. Kolski fanklub zarejestrował się jako jeden z pierwszych. Od tego momentu „FC Koło” działa oficjalnie, głównym celem fanklubu jest propagowanie Lecha we Wschodniej Wielkopolsce, organizowanie wyjazdów na mecze Lecha w Poznaniu, a także na mecze wyjazdowe czy odbywające się poza granicą naszego kraju. „FC Koło” kreując lepszy wizerunek kibiców Lecha, włącza się również w charytatywne akcję organizowane przez „Wiarę Lecha”, m. in. rozdawanie w kolskich przedszkolach kamizelek odblaskowych czy akcja mikołajkowa dla dzieci z kolskiego szpitala. Oprócz tego kolski fanklub sam organizuje podobne akcje, np. od kilku już lat prowadzi zbiórkę artykułów szkolnych dla kolskich szkół podstawowych. Więcej informacji o działalności kolskiego fanklubu można znaleźć na forum: fckolo.cba.pl/forum.

Osoby chcące wyjechać na mecz Lecha wraz z kolskim fanklubem muszą udać się do oficjalnego sklepu partnerskiego Lecha Poznań w naszym mieści na ulicy Bliznej 32, gdzie można nabyć bilety na mecze „Kolejorza” oraz zapisać się na autokar organizowany przez FC Koło.

Marcin NOWACKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526