Finał akcji „Przez życie z wiarą w Lecha”

Autor: kurier-kolski.pl | 20.09.2010

Stowarzyszenie kibiców „Wiara Lecha” 10 września br. na stadionie miejskim w Poznaniu przeprowadziło finał akcji „Przez życie z wiarą w Lecha”. W finale wzięło udział około 3.000 przedszkolaków z całej Wielkopolski. Mieli oni okazję spotkać się z zawodnikami „Kolejorza”. Do tej akcji włączył się na terenie Koła miejscowy fanklub Lecha „FC Koło” oraz oficjalny sklep partnerski klubu, wspólnie rozdając maluchom w miejscowych przedszkolach specjalne odblaskowe koszulki.

Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa  na drogach. Stowarzyszenie kibiców w 600 przedszkolach Wielkopolski rozdało ponad 52 tys. odblaskowych kamizelek z herbem poznańskiego klubu. Jak twierdzą organizatorzy, oprócz oczywistego celu jakim jest zwiększenie bezpieczeństwa maluchów na drogach, akcja ta okazała się znakomitą metodą edukacyjną i wychowawczą. Przyczyni się również do wychowania kolejnego pokolenia kibiców Lecha.

W mieście Kole udział w akcji wziął oficjalny sklep partnerski Lecha Poznań, znajdujący się na ulicy Bliznej 32, oraz fanklub „FC Koło”. Pracownicy sklepu i kolskiego fanklubu rozdali łącznie 485 odblaskowych kamizelek w czterech przedszkolach w Kole: w przedszkolu nr 1 – 120 szt., w przedszkolu nr 3 – 95 szt., w przedszkolu nr 5 – 145 szt. i w przedszkolu nr 6 – 125 szt. Młodzi ludzie zapewne na długo zapamiętają to wydarzenie, a w przyszłości staną się wiernymi fanami drużyny z serca Wielkopolski.

Jest to pierwsza tego typu akcja w Polsce. Szczytny cel sprawił, że wsparcia finansowego udzieliły niektóre samorządy lokalne, w tym również Urząd Miejski w Kole, a także poznański klub. Lech oprócz współfinansowania akcji mocno rozreklamował ją w mediach.

Marcin NOWACKI

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526