Jak otrzymać dotację blisko 50 tys. zł. na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Autor: kurier-kolski.pl | 01.08.2010

Pod koniec lipca odbyło się w Kole spotkanie z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości z Poznania, na którym zaprezentowali oni program „Recepta na zwolnienie”, w ramach którego 25 wybranych osób otrzyma blisko 50 tys. zł. na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. O dotację mogą ubiegać się osoby zwolnione lub zagrożone zwolnieniami z terenu Wielkopolski, w tym również z miasta Koła i powiatu kolskiego.

Projekt jest realizowany ze środków UE. Z tych, którzy zgłoszą się do  Fundacji w terminie do końca sierpnia zostanie wybrana grupa 45 osób (18 mężczyzn i 27 kobiet), którzy następnie będą musieli przez dwa miesiące brać udział w szkoleniach związanych z zagadnieniami prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu w wybrany dzień, najprawdopodobniej w Poznaniu. Po tym okresie Fundacja zadecyduje, które osoby przedstawiły najciekawsze pomysły na własny biznes i które w związku z tym mają największe szanse odnieść sukces. Wybranych 25 finalistów otrzyma bezzwrotną pomoc w wysokości 40 tys. zł oraz do tego przez 6 miesięcy dodatkowe wsparcie w gotówce w wysokości 1.100 zł.
Jak twierdzi Elwira Bowers, koordynator projektu i specjalista ds. funduszy strukturalnych UE, projekt jest skierowany do dwóch grup osób: „Rekrutować będziemy 15 osób, które jeszcze pracują, ale są zwalniane, mają już informację o zwolnieniu, są na wypowiedzeniu bądź też są przewidziane do zwolnienia. Druga grupa osób to osoby, które są już zarejestrowane jako bezrobotne, a zostały zwolnione z zakładów. W obu tych przypadkach zwolnienie musi być z przyczyn niezależnych od pracownika, a z przyczyn sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa przechodzącego procesy modernizacji, restrukturyzacji czy adaptacji”.

Największe szanse będą mieć osoby zwolnione lub zwalniane z najbardziej zagrożonych w Wielkopolsce branż tj.: produkcji maszyn, produkcji odzieży, transportu drogowego, branży motoryzacyjnej, stalowej, meblarstwa (produkcja) i produkcji sprzętu AGD. Dodatkowe punkty otrzymają też osoby powyżej 45 roku życia.

Wszelkie informacje oraz dokumenty rekrutacyjne można uzyskać na stronie internetowej Fundacji Rozwoju pod adresem: www.recepta.fundacjarozwoju.org.pl

Zgłoszenia są przyjmowane tylko do końca bieżącego miesiąca (sierpnia) pod adresem: Al. Wielkopolska 29/3, 60-603 Poznań, tel. 61/677 29 54.

Jeśli chcesz obejrzeć relację wideo ze spotkania i posłuchać bezpośrednio koordynatorki projektu, obejrzyj film:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
spirometr aparat do ćwiczeń

Bardzo interesujący temat, dziękuję za wysłanie wiadomości spirometr aparat do ćwiczeń spirometr aparat do ćwiczeń

Profesjonalny test antygenowy wymazowy SARS covid 19

Ja naprawdę wartość twoją dzieło, Świetny post Profesjonalny test antygenowy wymazowy SARS covid 19.

domowy test na koronowirusa

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post test koronawirus domowy test na koronowirusa.

domowy test koronowirus

Ja naprawdę skarb twoją dzieło, Świetny post test koronawirus.

kia replacement key
3 lat temu

Wohh just what I was searching for, appreciate it for posting.

hyundai spare key cost

Wohh just what I was searching for, appreciate it for posting. I love your website!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526