Złapał złodzieja damskiej torebki

Autor: kurier-kolski.pl | 09.07.2010

28-latek z Koła uchronił pewną mieszkankę gm. Osiek Mały przed utratą jej torebki. Mężczyzna zatrzymał złodzieja, który na parkingu przed jednym ze sklepów zabrał jej własność z samochodu.

Kobieta po zrobionych w jednym ze sklepów przy ul. Kolejowej zakupach i umieszczeniu ich w samochodzie poszła odprowadzić zakupowy wózek. W tym czasie złodziej podbiegł do jej auta i z przedniego siedzenia zabrał torebkę z dokumentami, telefonem komórkowym i pieniędzmi w kwocie ponad 1 tys. zł.

Na krzyk okradanej kobiety natychmiast zareagował przypadkowy przechodzień, młody mężczyzna po krótkim pościgu zatrzymał złodzieja. Zwolennik cudzej własności został przekazany policjantom a torebka właścicielce. Mundurowi szybko ustalili, że jest to 44.letni mieszkaniec gm. Dobra w powiecie tureckim, w chwili zatrzymania złodziej był pijany miał w organizmie ponad 2,5 promila, noc spędził w policyjnym areszcie.

Dziś kryminalni zajmą się wyjaśnianiem, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie innych, podobnych przestępstw, tym bardziej, że tego samego dnia niespełna dwie godziny wcześniej w bardzo podobnych okolicznościach okradziono mężczyznę na parkingu przed sklepem przy ul. Blizna.

Przy tej okazji kolejny raz policjanci apelują i przypominają o prawidłowym zabezpieczeniu swojego mienia. Pozostawione bez opieki, w widocznych miejscach rzeczy wartościowe są doskonałą okazją dla złodziei – nie dajmy im takich szans.

Źródło: KPP w Kole

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526