Rekolekcje w Farze z Lechem Dyblikiem

Autor: kurier-kolski.pl | 10.04.2019

Znany i ceniony aktor telewizyjny, teatralny i filmowy Lech Dyblik wziął udział w drugim dniu rekolekcji parafialnych przeżywanych przez wiernych z parafii farnej Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole. W poniedziałek 8 kwietnia zgromadzeni w najstarszej kolskiej świątyni wysłuchali świadectwa życia i nawrócenia. Na zaproszenie proboszcza miejscowej parafii ks. kanonika Józefa Wronkiewicza trzydniowym rekolekcjom wielkopostnym przewodniczył ks. Julian Głowacki – redaktor katolickiego tygodnika „Ład Boży” z Włocławka, który podczas Mszy św. głosił rozważania. Celem wzbogacenia nauk wystosowano zaproszenie do aktora Lecha Dyblika, który z życzliwością podjął się tego zadania i wygłosił wzruszające i niezwykle osobiste świadectwa swojej walki z nałogiem alkoholizmu i grzechem.

 

Spotkanie ze znaną osobistością telewizyjną przyniosło wiele radości szczególnie najmłodszym parafianom kolskiej fary. Na zakończenie jednej z Mszy św. dzieci ustawiły się do wspólnej fotografii z Lechem Dyblikiem, a po wyjściu ze świątyni wielu z nich stanęło w kolejce po autograf.

Bogata galeria zdjęć z rekolekcji z udziałem Lecha Dyblika, a także nagranie wygłoszonej konferencji można odnaleźć na facebookowym profilu Kolskiej Fary pod adresem: fb.com/kolskafara

Marcin Nowacki  – Koło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526