Kolenie uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

Autor: kurier-kolski.pl | 12.04.2019

10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M, którym na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej udawała się delegacja z parą prezydencką Marią i Lechem Kaczyńskimi. W tragedii zginęło 96 osób, które stanowiły elitę polityczną i intelektualną państwa. Przedwczoraj, w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej, w Parafii Św. Bogumiła w Kole odprawiona została Msza św. w intencji ofiar katastrofy oraz ich rodzin. Po mszy św. delegacje instytucji samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń oraz mieszkańców, spotkały się przed obeliskiem przy krzyżu misyjnym, gdzie oddano hołd ofiarom katastrofy i złożono kwiaty oraz zapalono pamiątkowe znicze.

 

Wśród przybyłych znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Zastępca Burmistrza Miasta Koła Lech Brzeziński, Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kole bryg. Krzysztof Żurawik, Komendant Powiatowy Policji w Kole mł. insp. Artur Foryński, Przewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Marek Świątek, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Mariusz Kozajda, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kole Mariola Sobczak, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kole Grzegorz Kujawa.

Źródło: Powiat Kolski

5 odpowiedzi do wpisu

 1. PiS

  Cieszy fakt że coraz mniej ludzi przychodzi. Z roku na rok coraz mniej.

 2. sadif

  Nie ciesz sie tak niby-PiS.To tylko z lenistwa.Na demonstracje KOD juz nikt od dawna nie chodzi hehe

 3. Lok

  Tlumy ludzi

 4. Git

  Faktycznie tłumy gdzie jest Stanley albo jego osoba

 5. Bronka

  Dokładnie, cieszy fakt, że coraz mniej ludzi ośmiesza się pod tym kamieniem, aż żal jak ta PiSowska pajęczyna się roztacza się po Kole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526