Czy król Kazimierz Wielki przyjedzie do Koła?

Autor: kurier-kolski.pl | 07.03.2019

Możliwe, że Koło odwiedzi aktor, który w „Koronie królów” – barwnej kostiumowej opowieści o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – wciela się w rolę Kazimierza Wielkiego. O to zabiega Stowarzyszenie Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek” oraz Stowarzyszenie „Autyzm i My”. Promowanie kolskich zabytków to promowanie Koła, a wszelkim takim inicjatywom sprzyja kolski burmistrz dr Krzysztof Witkowski, któremu jako historykowi bliskie są historia, tradycja i zabytki miasta Koła.

 

Stowarzyszenia, współpracując z rozmaitymi środowiskami, nawiązały kontakt z grupą aktorów związanych z popularnym serialem „Korona królów”. Artystów zainteresowało nasze miasto, a najbardziej, że mamy powody zwać je królewskim. Możliwe, że w przyszłości, w ramach dalszej współpracy, uda się zaprosić aktorów do Koła i sprawić tym przyjemność kolskim fanom serialu.

Jednak ważniejszą stroną jest promocja miasta z wykorzystaniem naszej chlubnej przeszłości. Kazimierz Wielki jest patronem kolskiego Liceum Ogólnokształcącego, które dba o propagowanie wiedzy o wybitnym władcy. Zatem mając w pamięci naszą przeszłość i jej ślad w postaci ruin zamku, można wykorzystać te atuty w promocji miasta na zewnątrz.

Prawdopodobnie w niedługim czasie w obrębie ruin zamku rozpoczną się badania archeologiczne, które sfinansować ma Wojewódzki Konserwator Zabytków, a które to badania są wstępem do konserwacji ruin zamku. Oby był to dopiero początek wykorzystania zabytku do skutecznej promocji miasta.

Źródło: UM w Kole

5 odpowiedzi do wpisu

 1. Git

  Super sprawa teraz trzeba się zapytać jakie podwaliny ma miasto koło bo przez poprzednie 4 lata Pan Burmistrz wiemy co mówił
  Lekcja historii się przyda pewnym (mieszkancom)

 2. Mleczarz

  Brawo Burmistrz! Uważam że bardzo dobrze iż objął tą akcję swoim patronatem. Co do Króla Kazimierza Wielkiego to był on najlepszym z naszych monarchów, w Europie troche niedoceniony. A szkoda.

 3. heniek

  Koniecznie niech przyjedzie z Prezesem Kurskim.

 4. Anonim

  Brawo za tak wspaniały pomysł

 5. Anonim

  @Git
  O czym ty człowieku piszesz zastanów się panie frezer brałeś coś ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526