Katarzyna Hamiga rezygnuje z funkcji prezesa Stowarzyszenia Kołowrotek!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.02.2019

W dniu dzisiejszym Katarzyna Hamiga zamieściła na swoim koncie na facebooku informację publiczną o rezygnacji z funkcji prezesa Stowarzyszenia Kołowrotek. Przypomnijmy, że Hamiga była wcześniej kandydatem na Burmistrza Miasta Koła w jesiennych wyborach samorządowych, a potem została powołana przez Burmistrza Kłodawy na jego zastępcę. Jak Pani Katarzyna tłumaczy swoje odejście ze znanej lokalnej organizacji?

 

Na swoim profilu FB Katarzyna Hamiga napisała kilka godzin temu:

Szanowni Państwo,
pragnę Was poinformować, że złożyłam rezygnację z funkcji Prezesa Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej Kołowrotek.
Praca w Kołowrotku dała mi możliwość odpowiedzi na ogromną potrzebę naszego lokalnego środowiska, możliwość pracy w zgodzie z moimi wartościami, że można pomagać innym rozwinąć skrzydła, oraz to że ważne jest wnętrze, potrzeby ludzkie.
Dziękuje wszystkim za czas wspólnie przepracowany, za zaangażowanie i inicjatywy.
To nie koniec mojej pracy społecznej na rzecz naszego miasta Koła i mieszkańców. Nadal będę się angażować w sprawy społeczne i w działania organizacji działających społeczne. To początek nowej, równie ważnej działalności.
Najważniejsze, że ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. One nie mają skrzydeł, za to ich serca są bezpiecznym miejscem dla wszystkich potrzebujących.

A co na to nasi Czytelnicy? Prosimy o Wasze opinie i komentarze.

Źródło: fb Katarzyna Hamiga

34 odpowiedzi do wpisu

 1. Anonim

  Tej Pani w Kole już dziękujemy. Jak można oszukać wyborców rezygnując z mandatu radnej?

 2. Członek

  W końcu. Długo oczekiwana decyzja. Pani Ola najlepsza na to miejsce. Powodzenia

 3. Wujek Chłodek

  @~Anonim

  Tak życiowo zapytam:
  Wolałbyś być radnym miejskim czy wiceburmistrzem miasta?

 4. ble

  taaa, zrezygnowała… bo dowiedziała sie że chcą ją wywalić to zrezygnowała, zawsze to lepiej brzmi..,hahahaha

 5. Toba

  Taka pani prezes że składek nie płaciła, nie wspominając o wylansowaniu się do wyborów na stowarzyszeniu! I nic nie robiąc.

 6. Bo tak

  (komentarz usunięty na wniosek osoby zainteresowanej jako pomawiający i niezgodny z Regulaminem portalu oraz zabezpieczony na potrzeby organów ścigania Jeśli stawia się komuś takie zarzuty, trzeba mieć dowody i przedstawić je Policji bądź prokuraturze, a nie wypisywać anonimowo w komentarzach – ADM.

 7. Torent

  Nie pochodzę z żadnych miast, gdzie działa pani Hamiga. Spoglądam z zewnątrz i mam poczucie, że pani Katarzyna nie jest dla misji, ale dla władzy. Mogę się mylić i nawet chciałbym, ale takie mam poczucie.

 8. Anonim

  Najlepiej zamknąć ten kołowrotek wystarczy tych ukraińskich organizacji W Polsce popierajmy to co polskie .

 9. Buldog

  Dziękuję Pani Kasiu proszę wybaczyć te nienawistne wpisy.

 10. Anonim

  Rzeczowa krytyka to nie mowa nienawiści. Kobieta jest z natury koniunkturalistką i nie ma się co dziwić że wybrała lepszą ofertę. Zadanie sobie pytanie skąd wzięła pieniądze na kampanię, billboardy, ogłoszenia w KK oraz „spotkania” na Zielonej ? (część komentarza usunięta na wniosek osoby zainteresowanej jako pomawiająca i niezgodna z Regulaminem portalu oraz zabezpieczona na potrzeby organów ścigania – ADM). Jedna uwaga do „redaktora” który wspiera lokalne układanki – proszę mniej pić, lepiej się wysypiac bo kolejne błędy stylistyczne nie przystoją człowiekowi aspirującemu do „kolskiej bohemy”, bo „potem” może Pan tylko się ośmieszać w nieskończoność …

  • kurier-kolski.pl

   Proszę uważać na słowa, bo to już mocno podpada pod paragrafy, a nikt w necie anonimowy nie jest. Trzeba być kompletnym ignorantem i mieć dużo złej woli, by o mnie, który nie pije alkoholu, pisać takie bzdury, a jeszcze zarzucać, że „wspiera lokalne układanki”. To nikt inny jak ja przez 25 lat walczyłem w Kole z różnymi układami. Poniosłem w związku z tym srogie konsekwencje. Czep się człowieku innych mediów i dziennikarzy, którzy pełnymi garściami czerpali od polityków, z urzędów, ogromne kwoty. Ja się śmieszności nie boję, ale Ty całkowicie się ośmieszasz tym co wymyślasz. Najłatwiej jest anonimowo pisać i opluwać tak innych. Skoro jesteś taki pewny siebie i taki odważny w swoich tezach, to podpisuj się własnym nazwiskiem, dodaj jeszcze do tego kontakt. MK

 11. kiks

  Czy ABW i inne służby sprawdziły tą organizacje ?,Finansowanie i kontakty zagraniczne i krajowe są zadziwiające.Czy władze Kola dokładają do tej „organizacji”?

 12. gość

  BRAWO MARIUSZ.MASZ RACJE.POZDRAWIAM

 13. Anonim

  @~kiks

  Jeśli masz kontakty tylko ze swoją ręką, to każdy inny „kontakt” będzie dla Ciebie
  „zadziwiający”!

 14. Anonim

  ” (część komentarza usunięta na wniosek osoby zainteresowanej jako pomawiająca i niezgodna z Regulaminem portalu oraz zabezpieczona na potrzeby organów ścigania – ADM)”

  Co to ma być rzetelne dziennikarstwo, przypomnę szanownemu Panu pewne założenia brzegowe, mianowicie : podstawowe założenia to: dążenie do prawdy, bezstronność i uczciwość, szacunek dla prywatności innych; niezależność od grup interesów, poszanowanie prawa oraz respektowanie dobrych obyczajów – to etyka dziennikarska, a dokładniej jej definicja. Proszę zadać sobie pytanie gdzie popełnił Pan błąd.

  A co do tego pierwszego cytatu to nie mogę się doczekać wezwania na przesłuchanie. Może mnie Pan oświecić z jakiego paragrafu będę skarżony ??

  Na koniec spuentuje Pana „działalność” w obszarze tego medium, otóż ma Pan tyle wspólnego z rzetelnym dziennikarstwem co Bolek z prawidłowym oświadczeniem lustracyjnym. Aby prowadzić taki portal trzeba mieć j.ja i mieć niezależne finansowanie. Pan nie ma obu tych rzeczy. Pozdrawiam szanownego „Redakrora”.

  • kurier-kolski.pl

   Ja nikogo nie skarżę. Robią to organy na wniosek osób pomówionych. I nie muszę się nikomu z niczego tłumaczyć. Jest Regulamin portalu, który zakłada pewne wartości i ich przestrzeganie, w tym właśnie „szacunek dla prywatności innych”.
   A teraz proszę wyjaśnić mi ten zarzut o braku niezależnego finansowania portalu. Bo jak nie, to już bez żartów – spotkamy się w sądzie, ale wtedy już skończy się taryfa ulgowa. Portal nie jest finansowany z żadnego źródła politycznego ani urzędowego. Więc słucham w czym problem.

 15. Anonim

  No. Prawda w oczy Kole

 16. Temida

  Kasia boi się krytyki? A sama tak pięknie potrafiła w internecie opisywać inne osoby. Ja dziękuję że ta pani zrezygnowała. Koło się cieszy. Widać jakie cele tej Pani przyświecaja

 17. Anonim

  @~Temida

  Takie, jak większości z nas!
  Nie ma co się oszukiwać.

 18. Kis

  Moim zdaniem nie powinno sie usuwać komentarzy ,jeśli są prawdziwe.Sprawy łóżkowe sa codziennością naszego życia a politykowi trudniej coś ukryć i musi mieć twardsza skórę. Cenzurę prewencyjna już mieliśmy…

 19. Wujek Chłodek

  @~Kis

  Masz rację!
  Sprawy „łóżkowe” są codziennością naszego życia.
  Przedstaw się więc i zacznij od siebie.
  Opisz jak Ci idzie w temacie „względem tego co i owszem”!

 20. Kis

  @Wujek Chłodek znowu nie rozumiesz podstaw.Moje sprawy łóżkowe ,nikogo pewnie nie zainteresują (ale jest ok a nawet ohoho,byłoby co opisywać. 😉 )bo nie pcham się na osobę publiczną.Anonim zastosował
  „rzeczową krytykę” i zadał pytania o finansowanie polityka,i o tym kto z kim śpi. Jeśli to prawda,to dlaczego ta cenzura i zamazanie postu.Mamy wolny kraj i ten co się pcha na stanowisko musi być jak kryształ,trudno,takie życie.

  • kurier-kolski.pl

   Takie pytania proszę kierować do danej osoby. Ale wtedy trzeba mieć odwagę osobistą, iść i spojrzeć prosto w oczy. Spotkać się twarzą w twarz. Tyle, że do tego trzeba „mieć jaja”, a nie ukrywać się pod pseudonimem.
   A co do „zamazania postu”, to skoro coś jest niezgodne z Regulaminem, to z inicjatywy Redakcji lub na interwencję czy na wniosek osoby pomówionej, albo na wniosek organów ścigania, w przypadku oskarżeń, które są pomówieniami (bo przecież nikt tu w komentarzach żadnych dowodów nie przedstawia), jest to niezgodne z Regulaminem portalu, i stąd takie wypowiedzi są usuwane, modyfikowane, a nieraz także archiwizowane dla potrzeb dalszego postępowania. To nie cenzura, ale demokracja, a demokracja i wolność, to nie samowolka, ale pewien porządek prawny. Wolność nie oznacza, że każdy może napisać anonimowo co mu ślina na język przyniesie i nie ponieść konsekwencji. MK

 21. Wujek Chłodek

  @~Kis

  Możesz mi uwierzyć lub nie, ale zapewniam Cię, że to co określasz: „ok a nawet ohoho” bardzo mnie cieszy, ponieważ każde zadowolenie innych poprawia również moje samopoczucie.
  Szczerze więc Ci życzę, aby to Twoje „ok a nawet ohoho” trwało jak najdłużej i przysparzało Ci nie tylko dużo zadowolenia ale wręcz prawdziwej radości.

 22. Kis

  @Wujek Chłodek Miło mi ,ze dobrze mi życzysz ,ale to nie jest tematem tej rozmowy,tylko cenzura prewencyjna ,którą zastosował organizator tego forum.Bardziej byłbym zadowolony,gdybyś poparł moje racje…Ale nie liczę na to ,bo często piszesz z” boku” tematu…

 23. Anonim

  Pani H jest osobą publiczną a przynajmniej za taką się podaje, a przypuszczenie nie jest stwierdzeniem. Ale co Ty możesz o tym wiedzieć, przecież można u Ciebie takie rzeczy na telefon załatwiać. Jestem takie powiedzenie o psie który dużo szczeka … jakbyś odpowiednio zinterprwtowal moje słowa to czekam na pozew ( mam statyczne IP ). jednak w przypadku umorzenia będę dochodził swoim praw w sądzie. Chętnie przyjmę schede z dobrodziejstwem inwentarza, zaczniemy to medium właściwie wykorzystywać. W tej chwili to zwykla wazelina i najgkrsze ze sam jako „niezalezny” tego nie zauważasz.

 24. Lok

  Buraczki kolskie zajmnjcie sie powazniejszymi sprawami

 25. Anonim

  Panie Mariuszu jedno pytanie, ile dostaje Pan jako radny i czy nie jest to czasem konflikt interesów. Może powinien Pan podszkolic warsztat, na HBO3 można obejrzeć nowy serial PRESS i uczyć się od lepszych.

  • kurier-kolski.pl

   Diety radnych zostały ustalone w poprzedniej kadencji samorządu powiatowego i są jawne. A konflikt interesów to niby z czym? Bo zupełnie nie rozumiem tej aluzji…

 26. Buldog

  @Lok
  Nie obrażaj tylko komentuj nie tobie oceniać innych .Ludzie którzy tu pisząc kierują się mową nienawiści sami sobie wystawiają świadectwo własnej miernoty i chamstwa…

 27. Kobra

  kurier-kolski.pl – konflikt interesow to może być ,chociażby taki ,ze bycie radnym z określonej partii i zarazem redaktorem portalu,zniechęci do krytyki działań lub zaniechań kierownictwa starostwa kolskiego.Albo zacznie sie cenzura prewencyjna ,gdy dyskusja zboczy na rzeczowa krytykę ,jakiegokolwiek polityka ,radnego,starosty,burmistrza itp.

  • kurier-kolski.pl

   Mamy demokrację. Nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia tu i czytania. Jest wybór. Mamy przecież w Kole tyle innych BARDZO obiektywnych mediów, które krytykują wszystkie kolskie władze ile wlezie 🙂 A co do poczytności portalu, to z miesiąca na miesiąc rośnie, a nie spada. Więc dzięki „troskę”, ale jest niepotrzebna. Pozdrawiam.

 28. Anonim

  Kobra ugryzła w punkt 🙂

 29. Anonim

  Panie Mariuszu myli Pan demokrację z wolnością słowa. Jeżeli nie zmusza Pan nikogo do wchodzenia i czytania swego wazeliniarstwa, to proszę nie używać w nazwie Naszego miasta, może lepiej zmienić na Kurier Wazeliniarstwa, albo Kurier Radnych Miasta Koła lub Kurier Pani H.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526